Beton architektoniczny na elewacji, ogrodzenie, fasadę

Pływalnia, biurowce, a także realizacje prywatne

Elegancki i funkcjonalny beton architektoniczny na elewacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów prywatnych oraz z sektora publicznego. Nic w tym dziwnego, ten niezwykle wytrzymały i estetyczny materiał dostępny jest w wyborze kolorów i wzorów, dzięki czemu doskonale współgra z architekturą różnego stylu. Poza elewacją, fasadą, dużą popularnością cieszy się także beton architektoniczny na ogrodzeniu. Dekoracyjny beton dostępny jest w formie płyt o różnych wymiarach, co znacznie ułatwia projektowanie oraz montaż. Wśród wielu naszych realizacji znajdują się różnorodne projekty dla ogrodów i przestrzeni publicznych w zakresie zarówno ogrodzeń, jak też betonu architektonicznego na elewacji. Opinie użytkowników oraz rynku potwierdzają trafione wybory naszych klientów!

Beton architektoniczny na elewacji – w domach prywatnych i w miejscach publicznych

Jakie rozwiązania są obecnie w czołówce, jeśli chodzi o zewnętrzne wykończenie budynków? Jednym z głównych trendów w budowie i remoncie budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej jest zdecydowanie beton architektoniczny na elewacji. Trwałe i odporne na warunki atmosferyczne płyty z dekoracyjnego betonu dają ogromne pole do popisu, zważywszy na fakt ich łatwego montażu oraz bogatej oferty wzorów i kolorów. Mrozoodporny oraz nowoczesny materiał można montować praktycznie na każdym podłożu.

– Na przestrzeni lat dostarczyliśmy do prywatnych inwestorów ogromną ilość betonu architektonicznego na elewacje. Opinie odbiorców oraz ich wszechstronne i zaskakujące realizacje są dla nas dowodem na to, jak wszechstronny jest to materiał – mówi Radosław Serwiński. – Będąc producentem betonu dekoracyjnego możemy dostarczać go do klienta w dowolnym formacie. W przypadku domów jednorodzinnych najczęściej są to płyty, szczególnie dlatego, że odbiorcy stosują także nasz beton architektoniczny na ogrodzenia, ale nasze możliwości produkcyjne się na tym nie kończą. Dla przykładu, w latach 2019-2020 wzięliśmy udział w budowie przyszkolnej pływalni, realizowanej przez Chemobudowę Kraków na zlecenia Miasta Kraków (zobacz film). Inwestor zamówił u nas elewację budynku w naszym betonie, a także trybuny sportowe w tym samym materiale oraz schody w betonie architektonicznym. Całość prezentuje się niezwykle okazale oraz schludnie, stanowiąc wspaniały przykład zastosowania tego wytrzymałego materiału w przestrzeni publicznej.

Beton architektoniczny na elewacji – opinie potwierdzają estetykę i wytrzymałość

Ogromną zaletą zastosowania betonu architektonicznego na elewacji jest możliwość stworzenia z jego udziałem fasad wentylowanych. To rozwiązanie eliminuje zjawisko kondensacji, a także poprawia parametry cieplne budynku.
– Wentylowane elewacje i fasady to także lepsze wyniki w zakresie przeciwpożarowym, co jest często wymagane przy inwestycjach publicznych – wyjaśnia Radosław Serwiński. – Łatwy montaż oraz doskonały wygląd to kolejne zalety betonu architektonicznego na elewacji. Opinie naszych odbiorców potwierdzają, że zarówno elewacja, jak i fasada w systemie wentylowanym, wykonana z dekoracyjnego betonu naszej produkcji, cieszy się doskonałą prezencją oraz niezmiennymi właściwościami przez lata. Nie zapominajmy o betonie architektonicznym na ogrodzenia, drugim w kolejności popularnym wyborze, który prezentuje się równie zjawiskowo. Ale o tym za chwilę! Wśród niedawnych inwestycji warto wspomnieć fasadę wentylowaną na podkonstrukcji aluminiowej dla Domu Kultury w Sosnowcu, którą wykonaliśmy i zamontowaliśmy w 2020 roku (zobacz zdjęcia).

Dwa lata wcześniej, w 2018 roku w Poznaniu, dla firmy SKANSKA, wraz z inwestorem PIXEL 3, przygotowaliśmy fasadę wentylowaną rampy zjazdowej w Biurowcu w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej (zobacz zdjęcia).

Beton architektoniczny na ogrodzenie

Chociaż beton architektoniczny na elewacji, fasadzie to zdecydowanie numer jeden, jeśli chodzi o popularność, to koniecznie wspomnieć musimy o kolejnym, równie spektakularnym zastosowaniu naszego materiału.
– Beton architektoniczny na ogrodzeniu to prawdziwy hit – tłumaczy Radosław Serwiński. – Ogrodzenia tego typu można wykonywać zarówno w technologii obkładania ogrodzeń murowanych płytami betonowymi, ale także w technologii szkieletowej – polega to na montażu płyt betonowych na odpowiednie podkonstrukcje.
W połączeniu z możliwością dopasowania ogrodzenia do wyglądu fasady czy elewacji, dekoracyjny beton nie ma w tym momencie sobie równych!

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki