Beton B20 – cena za kubik oraz transport

Beton B20 cena
Zdjęcie dzięki uprzejmości PEO ACWA

Beton B20 znajduje zastosowanie między innymi przy budowie:

 • podłóg,
 • stropów,
 • nadproży,
 • belek,
 • innych elementów konstrukcyjnych,
 • a także do kotwienia słupków ogrodzeniowych.

Omówimy dzisiaj dokładniej beton B20. Cena za kubik (czyli metr sześcienny) i transport będzie tematem przewodnim.

Zapraszamy do lektury.

Beton B20 – cena

Beton B20 według nowej normy oznaczany jest C16/20.

Jest to beton towarowy, cena więc zależna jest od danej betoniarni. Raczej nie ma co liczyć na podwórkową produkcję mieszanki o tak wysokiej klasie wytrzymałości, ponieważ raczej i tak się to nie uda, zaś ze względu na zastosowania istotne jest, by jakość była wysoka.

Koszt jednego metra sześciennego betonu B20 wynosi zazwyczaj od 235 do 270 zł netto. Zazwyczaj możemy zamówić nie mniej, niż 6 m3, czyli przynajmniej 1400 zł.

Wartość brutto jest większa o 8% lub 23%. Różni producenci betonu różnie bowiem kwalifikują sprzedaż. Standardowo na materiał budowlany obowiązuje stawka 23%, ale jeśli potraktować np. dojazd za usługę budowlaną, to można już zastosować stawkę VAT równą 8%.

Za co jeszcze zapłacimy?

To nie są wszystkie koszty, które poniesiemy, kupując beton B20. Cena samej mieszanki to jedno, zaś jej transport jest liczony odrębnie.

I tak, za wynajem samochodu – gruszki – zapłacimy 3,50 zł za każdy przejechany km (licząc niekiedy także drogę powrotną). Przy pewnych objętościach mieszanki firmy mnożą stawkę przejazdową przez liczbę metrów sześciennych. Inni doliczają opłaty za pustą przestrzeń w gruszce.

Po dojeździe na plac budowy mamy zazwyczaj standardowy czas na rozładunek. Jeśli trzeba czekać, wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Jeżeli samochód nie może podjechać bezpośrednio do miejsca na wylewkę betonową, trzeba będzie skorzystać z pompy do betonu. Może ona być zamontowana już na samochodzie transportowym (zwanym wtedy pompogruszką) lub można ją wypożyczyć jako odrębną maszynę. W tym drugim przypadku rozliczenie może być oparte o czas użycia, przepompowaną objętość, długość wysięgnika lub kombinację tych aspektów.

Dokładniejsze kwoty znajdą Państwo w naszym artykule Beton towarowy – cennik kompleksowy.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu, iż kupując beton B20, cena mieszanki nie jest jedyną, którą się zapłaci za całą transakcję.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki