Beton dekoracyjny – oryginał i imitacja

Beton dekoracyjny w płytach
Beton dekoracyjny w płytach

Beton dekoracyjny to: albo faktyczny beton dekoracyjny, albo tynk mineralny o takiej nazwie. Mimo identycznej nazwy i zbliżonego wyglądu na ścianie, właściwości tych materiałów różnią się znacznie.

Tynk mineralny, z racji stosunkowo małej odporności mechanicznej, jest stosowany na ściany.

Beton, z powodu znakomitej wytrzymałości, może być stosowany na ściany, na podłogi, podesty, tarasy, ścianki działowe. Posiada również inne zastosowania.

Firma Dekobeton produkuje wysokiej jakości wyroby z betonu dekoracyjnego. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii.

Beton dekoracyjny – oryginał

Beton dekoracyjny jest nowoczesnym materiałem wytwarzanym w zaawansowanej technologii, pozwalającym na tworzenie oryginalnych efektów estetycznych przy zachowaniu bardzo wytrzymałych, odpornych i trwałych pokryć.

Można uzyskiwać powierzchnie chropowate albo polerowane na lustrzany połysk. Beton produkowany z białego cementu może być barwiony w całej masie na dowolny kolor, choć standardowo występuje w kolorze jasnoszarym.

Z betonu dekoracyjnego wykonuje się takie elementy, jak:

  • posadzki,
  • blaty,
  • lady,
  • ławy,
  • stoły,
  • płyty dekoracyjne,
  • elewacje itd.

Materiał ten jest oferowany w postaci prefabrykatów, bądź też wylewany jest na miejscu, co pozwala na dostosowanie wykonania do różnorodnych projektów i wymagań klientów.

W sprzedaży można znaleźć też zestawy do pokrywania podłóg betonem dekoracyjnym, zawierające beton w postaci suchej w workach, grunt i impregnaty.

Tynk mineralny o wyglądzie betonu dekoracyjnego

W związku z modą na industrialny, surowy styl mieszkań, biur i budynków, w ofercie tynków dekoracyjnych znalazły się masy przeznaczone do pokrywania ścian imitujące beton pod względem koloru, faktury i rysunku.

Tynk imitujący beton można nakładać pacą wenecką i pędzlem. Ściana powinna zostać zagruntowana. Masę należy przygotować mieszając zakupiony proszek z wodą do uzyskania gęstej zawiesiny, którą pozostawia się na dobę.

Packą nakłada się cienką warstwę masy. Po jej wyschnięciu, na drugi dzień nakłada się drugą warstwę tynku, którą przed zaschnięciem wygładza się packą. W zasychającym tynku można rysować fugi jakie są między płytami betonowymi.

Na następny dzień powierzchnię należy pokryć lakierem do betonu. Powierzchnia jest gotowa po kolejnych kilku godzinach.

Beton dekoracyjny – który wybrać?

Jeżeli zależy nam tylko na uzyskaniu ładnego efektu na ścianie na kilka lat, można się zdecydować na tynk mineralny.

Jednakże jeśli chodzi o pokrycie dowolnej powierzchni czymś nie tylko ładnym, ale trwałym, nie wymagającym konserwacji i odpornym, to idealnym rozwiązaniem będzie produkowany przez nas oryginalny beton dekoracyjny.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

Projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki