Co na ścianę w kuchni? – porady

Co na ścianę w kuchni

Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Podczas budowy lub remontu, często staje się przed dylematem: co na ścianę w kuchni?

Istnieje bardzo wiele możliwości wykańczania powierzchni w takim pomieszczeniu.

Oprócz kwestii estetycznych, trzeba w tym wypadku postawić duży nacisk na wytrzymałość stosowanych materiałów.

Warto zapoznać się z dostępnymi na rynku możliwościami, które prezentujemy poniżej.

Co na ścianę w kuchni – farba?

Przed zadaniem sobie pytania: co na ścianie w kuchni? – należy zastanowić się nad całościowym projektem tego pomieszczenia. Najciekawsze efekty można uzyskać, odpowiednio łącząc materiały – w zależności od danego punktu kuchni.

Bardzo ważny będzie odpowiedni dobór farby – musi ona cechować się zwiększoną odpornością na wilgoć oraz zabrudzenia. Pozwoli to na uzyskanie trwałego efektu nawet w kuchennych warunkach.

Obszar wokół blatu oraz zlewu jest wyjątkowo narażony na kontakt z wilgocią oraz tłuszczem. W takich wypadkach warto zastosować odmienne wykończenie, charakteryzujące się zwiększoną wytrzymałością.

Popularne płytki ceramiczne

Niewątpliwie często stosowanym elementem wykończeniowym w kuchni są płytki ceramiczne. Są one stosunkowo trwałe oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Jednak obecnie na rynku dostępne są także inne rozwiązania, w związku z czym nie muszą Państwo decydować się na nieco spowszedniałe kafelki.

Beton dekoracyjny

Proponujemy Państwu okładziny ścienne z betonu dekoracyjnego. Materiał ten jest wytrzymały i odporny na wilgoć, w związku z czym na długo pozostanie w dobrym stanie.

Beton architektoniczny najlepiej prezentuje się w naturalnym odcieniu szarości, który doskonale komponuje się z metalicznymi odcieniami zlewu i armatury kuchennej.

Mogą Państwo zdecydować się także na blat, zlew lub stół z betonu dekoracyjnego, zapewniając jednolitość aranżacji oraz imponujący efekt końcowy. Zamiast stosować panele lub okleiny, które jedynie imitują ten materiał, lepiej wybrać oryginalne rozwiązanie.

Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas propozycjami – prezentujemy je w galerii.

Zapraszamy Państwa do skontaktowania się z nami – z chęcią spróbujemy doradzić w kwestii: co na ścianę w kuchni. Oferujemy również montaż wykonywanych przez nas płyt, dzięki czemu będą Państwo mieli pewność, że dane rozwiązanie jest fachowo przymocowane.