Donice betonowe do domu, ogrodu i przestrzeni publicznych

Donice ogrodowe
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Donice betonowe są nie tylko eleganckie i nowoczesne, ale przede wszystkim praktyczne.

Cechują je przede wszystkim:

  • wygląd wtapiający się w krajobraz zarówno miejski, co i ogrodowy, a nawet domowy,
  • odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne,
  • możliwość komponowania z praktycznie każdym innym tworzywem,
  • wytrzymałość na zniszczenia i utrudniona kradzież ze względu na wagę (co ma szczególne znaczenie w przestrzeniach publicznych).

Jakie donice ogrodowe oferujemy i dlaczego są one dobrym wyborem? O tym w dzisiejszym artykule.

Donice betonowe

Donice z betonu mogą być wykonywane nie tylko z surowej, standardowej mieszanki. Przede wszystkim, mogą one być polerowane, kolorowane i o różnej fakturze, na wzór płyty z betonu dekoracyjnego.

Zaletą jest więc możliwość dopasowania nie tylko wielkości, ale też wyglądu, do wymagań projektowych.

Donice betonowe
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

W ogrodzie donice betonowe mogą być uzupełnieniem do innych elementów, w szczególności wykonanych z tego samego tworzywa, jak fontanny, kominki ogrodowe, ławki, czy palisady ogrodowe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by połączyć je z drewnem, czy szkłem. Przykłady zobaczą Państwo w naszej galerii.

Z kolei we wnętrzach domów doniczka z ogrodu świetnie komponuje się z farbami betonowymi lub, nawet lepiej, dekoracyjnymi płytami z betonu architektonicznego, które mocuje się na ścianach. Donice betonowe nie zbiją się po uderzeniu piłką przez dzieci, nie wywrócą się tak łatwo po szturchnięciu przez pieska i nie wyleją swojej zawartości w przypadku potknięcia.

W przestrzeniach miejskich, gdzie nie tylko estetyka gra główną rolę, doceniane jest naturalne połączenie, jakie tworzy beton z chodnikiem wykonanym z dowolnego tworzywa. Również donice położone na schodkach lub trawie będą wyglądać naturalnie. Kluczową rolę będzie zaś grała ich wytrzymałość na zniszczenia ze strony chuliganów. Próby kradzieży są niezmiernie utrudnione dzięki możliwości wykonania donic z wyjątkowo ciężkiej mieszanki.

Przy wszystkich swoich zaletach, donice betonowe są inwestycją wieloletnią. W przypadku zniszczeń lub zabrudzęń wierzchnich warstw, wystarczy wypolerować beton, by wyglądał, jak nowy.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym wyjątkowym produktem, zachęcamy do kontaktu, by ustalić szczegóły Państwa wymagań.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki