Płyty tarasowe z eleganckiego betonu dekoracyjnego

Płyty tarasowe naszego autorstwa
Płyty tarasowe naszego autorstwa

Tarasy wykonywane są najczęściej z betonu, ponieważ jest to tworzywo wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych oraz ludzkich, a przy tym wygląda elegancko.

Jednocześnie beton nie wymaga tak częstej i dokładnej impregnacji, jak np. drewno, więc jest także praktyczny.

Ekskluzywnym rozwiązaniem na taras są płyty tarasowe z betonu dekoracyjnego, które wyróżniają się wyglądem nie ustępującym takim tworzywom jak marmur.

W dzisiejszym artykule opiszemy w szczegółach, jakie są zalety tego rozwiązania, oferowanego przez naszą firmę.

Betonowe płyty tarasowe

Beton jest najpopularniejszym materiałem na taras – i nie bez powodu. Jego wytrzymałość pozwala przetrwać zaleganie śniegu w zimie bez tworzenia się ubytków, w lecie zaś nie grożą mu wypłowienia na skutek działania promieni słonecznych. Również wiosenne i jesienne deszcze nie zagrażają betonowi, a nawet minimalny i niewyczuwalny kąt nachylenia wystarcza, by woda była skutecznie odprowadzana do gruntu i nie zalegała na tarasie.

Nasi Klienci doceniają także wytrzymałość betonu w zakresie praktycznym, czyli fakt, że nie powstają wgniecenia lub odłamki od upadku np. talerzy, czy gorącego grilla. Również długotrwałe przetrzymywanie ciężkich przedmiotów, takich jak ławy lub huśtawki, nie powoduje wgłębień, w przeciwieństwie do np. drewna.

Nie ma także problemu z poziomowaniem takich tarasów, jak również z ruszaniem się np. stołu i krzeseł, co jest utrapieniem wykończeń z wypukłej. kostki brukowej.

Wygląd tarasu

Wykończenie tarasu - Dekobeton
Wykończenie tarasu – Dekobeton

Beton sam z siebie wygląda monumentalnie i solidnie. Najszybszą praktyką było wykonywanie wylewek na tarasy, co owocowało dużym, spójnym ciałem, czasami pokrywanym dodatkowym materiałem.

Obecnie płyty tarasowe wykonuje się bardziej elegancko – ze stosunkowo niewielkich prostokątnych płyt, czego przykłady mogą zobaczyć Państwo na zdjęciach z naszej realizacji, które zamieszczamy obok.

Niewielkie i celowo stworzone i zafugowane szczeliny powodują, że beton mimo efektu solidności i trwałości jest także lekki dla wzroku. Przy zamówieniu można określić liczbę widocznych porów (nawet je praktycznie likwidując) oraz stopień wypolerowania. Po płytach dekoracyjnych widać, że są elementem ozdobnym i ekskluzywnym.

Nie bez znaczenia jest także możliwość barwienia płyt betonowych – oferujemy dowolne kolory z palety RAL, więc taras może mieć bardzo unikalny wygląd. Możliwe jest również dzięki temu wyodrębnienie obszarów – np. ciemniejszego podkładu pod standardowe miejsce na grill ogrodowy.

Zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami w celu omówienia współpracy.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki