Elewacje domów – przykłady współczesnych rozwiązań

Elewacja z betonu - przykład
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Wygląd Twojego domu reprezentuje Twój gust, charakter i zamożności. Elewacja, która jest wykończeniem, musi być więc oryginalna.

Nowoczesne elewacje wykonuje się obecnie z betonu architektonicznego, łączonego z drewnem, kamieniem, czy elementami stalowymi (np. barierkami).

Dzięki farbom elewacyjnym można z kolei uzyskać imitację metalu (stali, brązu, miedzi, aluminium itd.).

W tym artykule omówimy wyjątkowe elewacje domów. Przykłady pokażemy na zdjęciach.

Płyty elewacyjne i płyty betonowe

Elewacje domów - przykłady
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Strukturalne (czyli w kształcie powtarzalnych figur geometrycznych) tynki dekoracyjne lub farby fasadowe są często spotykanymi produktami używanymi przez architektów.

Obecnie popularność zyskują elewacje domów wykonane z płyt kompozytowych. Produkowane są one z cementu oraz włókien celulozowych, pochodzących np. z drzew iglastych.

Produkty te wykazują bardzo dużą odporność na zniszczenia, uderzenia i ekstremalne warunki atmosferyczne. Doskonale nadają się do wykończeń zarówno domów jednorodzinnych, jak i biurowców.

Płyty betonowe - elewacja
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Jeszcze oryginalniejszy efekt dają dekoracyjne płyty betonowe. Są one wykonane z naturalnych składników: cementu i piasku. Można do tej mieszanki dodać również składnik chemiczny.

Mają bardzo bogate wzornictwo i kolory, doskonale sprawdzają się jako zamienniki dużo droższych, naturalnych materiałów elewacyjnych (takich jak cegły klinkierowe).

Można kłaść je zarówno na budynki ocieplone, jak i na tylko otynkowane.

Zobacz, jak oryginalne są takie elewacje domów – przykłady widzisz na obrazkach po prawej stronie.

Betonowa elewacja
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać elewację z jednolitego odlewu betonu. Popularne są zwłaszcza garaże betonowe.

Nasza firma realizuje właśnie takie projekty. Zachęcamy do skontaktowania się z nami.

Tymczasem jeśli chcesz obejrzeć inne elewacje domów, przykłady znajdziesz w naszej galerii.

Cegły silikatowe

Silikaty produkuje się tylko z surowców, które naturalnie występują w przyrodzie. Są to piasek, wapno oraz woda. Cegła silikatowa powstaje w wyniku połączenia piasku z wapnem, na które oddziałuje para wodna.

Kiedy mieszanka ta twardnieje, powstaje tzw. sztuczny kamień, który ma wysokie właściwości mrozoodporne oraz jest niepodatny na ściskanie. Nie poddają się one korozjom, a co więcej, nadają się do recyklingu i są przetwarzane na proszek.

Cegły produkowane są w różnych kolorach. Ich faktura może być łupana lub gładka.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki