Garaże betonowe – prosta solidność

Solidne garaże betonowe
Zdjęcie dzięki uprzejmości Juan Pablo Olmo

Garaże betonowe to idealne rozwiązanie dla każdego, kto oczekuje elastycznej i wygodnej, a zarazem solidnej zabudowy.

Wielką zaletą ich zaletą jest krótki czas powstawania, niski koszt inwestycji oraz wytrzymałość. Jest to doskonała alternatywa dla garażów blaszanych lub murowanych.

Doskonale adaptują się one do aktualnego planu architektonicznego – wpasują się idealnie zarówno w formie garaży pojedynczych, jak i podwójnych, podziemnych (centra handlowe), a nawet piętrowych.

Budowa garaży betonowych

Najczęściej, garaże betonowe składają się z dwóch części – posadzki oraz korpusu. W skład korpusu wchodzą ściany boczne, tylne, oraz dach garażu. W okresie produkcyjnym, na samym początku przygotowywana jest posadzka.

Następnym etapem jest zbrojenie ścian, które jest wykonywane pionowo, aby konstrukcja była trwała. Zanim ściany zostaną pokryte betonem, w zbrojenie wdrażana jest instalacja elektryczna. Kolejnym krokiem jest połączenie posadzki ze zbrojonymi ścianami. Trzeba umieścić posadzkę w specjalnej formie, aby konstrukcja miała idealne proporcje.

Kiedy dach jest gotowy, przykładana jest do jego uszczelnienia i zabezpieczenia wyjątkowa uwaga. Na jego powierzchnię jest nakładana specjalna warstwa wodoszczelna, która jest poddana wysokotermicznej obróbce podczas doklejania jej na powierzchnię betonu. W dachu konieczne są także specjalne spadki, aby woda zgromadzona z deszczu mogła swobodnie odpływać na zewnątrz.

Ostatnimi składowymi tworzenia garażu, jest montaż elementów elektrycznych, zakładanie okien oraz bramy. Wnętrze jest indywidualnie dostosowywane do potrzeb klienta oraz do reszty zabudowy, w której garaż będzie umieszczony.

Liczne formy natryskiwania ścian oraz ich faktura pozwalają elastycznie wybierać efekt końcowy.

Jakość i mobilność w jednym

Bardzo dużą zaletą jest, iż garaże betonowe składają się tak naprawdę z jednolitej masy, dzięki czemu są całkowicie wodoszczelne.

Można także je przemieszczać w inne miejsce, dzięki ich dużej mobilności.

Beton jako materiał niewykazujący potrzeby renowacji ani konserwacji jest świetnym materiałem na budowę garażu – nie grozi mu rdza, pleśń ani zacieki wodne.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki