Ławki betonowe – wygodne, wytrzymałe i eleganckie

Ławki betonowe
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Ławki betonowe cechują się wyjątkową wygodą, wytrzymałością i elegancją, zwłaszcza, jeśli wykonane są z betonu dekoracyjnego.

Idealnie nadają się:

Przyjrzymy się dzisiaj bliżej zaletom ławek z betonu. Przykłady mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii. Zachęcamy także do kontaktu.

Czym cechują się ławki betonowe?

Przede wszystkim, ławki betonowe są wytrzymałe.

Ma to kluczowe znaczenie w przypadku szkodliwych czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg, wiatr, lód), które szybko degradują inne materiały, z których można budować ławy. Beton nie ima się takich zagrożeń, więc postawiona w ogrodzie ława bez problemu przetrwa każdą ekstremalną pogodę.

Wytrzymałość ławek z betonu odnosi się także do ich odporności na zniszczenia mechaniczne, w szczególności na zużycie w miejscach publicznych oraz na akty wandalizmu. Beton pozostaje na te czynniki niewzruszony. Odpowiednio zaimpregnowany pozwala nawet na czyszczenie graffiti samą wodą pod ciśnieniem.

Z racji swojego ciężaru (jedna ławka waży zazwyczaj ponad 150 kg), uniemożliwia kradzież, czy przewrócenie przez silny wiatr. Systemy mocowania (np. wkopywane w ziemię) dodatkowo polepszają te właściwości.

Kwestie estetyczne

Beton dekoracyjny wygląda niezwykle efektownie.

Wypolerowany, błyszczy się niczym najlepszy gatunkowo marmur. Jeśli zaś użyć betonu płukanego, odkryte zostanie kruszywo (kamyczki), ukazując efekt kamieni rzecznych.

Ławki betonowe występują w wersjach z oparciem i bez.

Beton może stanowić stelaż, który łączony jest deskami. Można także wykonać całą ławkę wyłącznie z betonu. Dostępne są eleganckie wykończenia ze szkła lub drewna dowolnego rodzaju. Często stosuje się również pokrycie wierzchnich części (siedziska i oparcia) ławek wykonanych z betonu drewnem, które świetnie komponuje się pod względem stylistycznym.

Dlaczego nasze ławki betonowe?

Oferujemy Państwu świetnej jakości ławki betonowe, które idealnie będą komponować się z innymi elementami, wykonanymi z betonu dekoracyjnego:

 • stołami,
 • blatami,
 • zlewami i umywalkami,
 • wodospadami ogrodowymi,
 • elewacjami domów,
 • półkami pod kominki itp…

Jeśli chcą Państwo kupić najwyższej jakości ławki betonowe, zachęcamy do skontaktowania się.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki