Okładzina ścienna – jaki materiał wybrać?

Okładzina ścienna z płyt betonowych
Okładzina ścienna z płyt betonowych

Okładzina ścienna nadaje pomieszczeniom estetyczny wygląd. Istnieje wielka ich różnorodność – od tanich imitacji cegieł czy kafelków, po drogie materiały naturalne. Duży wybór okładzin pozwala nadać pomieszczeniom bardzo ciekawy wygląd.

Przy wyborze oprócz wyglądu i ceny warto wziąć pod uwagę łatwość utrzymania w czystości, odporność na zabrudzenia i na uszkodzenia oraz trwałość okładziny. Pod tymi względami pozytywnie wyróżnia się okładzina ścienna wykonana z dekoracyjnych płyt z tzw. betonu architektonicznego.

Okładzina ścienna z betonu architektonicznego

Okładzina ścienna wykonana z płyt z betonu architektonicznego stała się popularna dzięki nowej technologii, która twardość betonu łączy z jego atrakcyjnym wyglądem.

Płyty z betonu architektonicznego są wykonane z cementu najwyższej klasy i specjalnego zbrojenia, uzyskując w ten sposób wytrzymałość mechaniczną pozwalającą na produkowanie stosunkowo dużych płyt (np. 120×60 cm) o niewielkiej grubości, wynoszącej od 1 do 2 centymetrów. Niewielki ciężar takich elementów ułatwia ich montaż, nie obciąża zbytnio ściany i nie zmniejsza wydatnie powierzchni pomieszczeń.

Z betonu architektonicznego można wykonać płyty o różnej fakturze – chropowatej, gładkiej, wypolerowanej, trójwymiarowej, różnej barwie – od szarej, rozjaśnionej lub przyciemnionej do dowolnej z tzw. palety RAL i o różnym kształcie – typowo prostokątnym bądź zakrzywionym.

Ponadto beton architektoniczny można impregnować w celu zmniejszenia jego nasiąkliwości w wilgotnych pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka.

Firma Dekobeton produkuje i montuje płyty z betonu architektonicznego, dostosowując je do indywidualnych wymagań. Zapytania prosimy kierować dowolną drogą wymienioną na podstronie Kontakt.

Okładzina ścienna oraz inne elementy aranżacji wnętrza z tego samego materiału

Okładzina ścienna z niektórych materiałów może stać się elementem kompozycji wnętrza, w którym wykorzystuje się ten sam materiał również poza ścianą.

Dobrym przykładem są płyty z betonu architektonicznego, z których mogą być wykonane blaty, pokryte nimi podłogi, schody, tarasy, elewacje czy ogrodzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą betonowych płyt dekoracyjnych.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki