Palisada betonowa – cena i rodzaje wykończeń

Palisada betonowa - cena
Nasi pracownicy podczas montażu palisady betonowej i tarasu z betonu

Elementem najczęściej zwieńczającym ogródek przydomowy (tzw. skalniak) jest palisada betonowa. Cena takiego rozwiązania zależy od rodzaju zastosowanego wykończenia.

Możemy kupić standardowe słupki do łączenia w jeden płotek, ale możemy także wykonać aranżację ogrodu z betonu dekoracyjnego. W tym drugim przypadku palisada będzie różniła się kształtem, kolorem, fakturą i gładkością. Zyskamy także kompozycję spójną pod względem estetycznym z resztą ogrodu.

Palisady z betonu są także używane do wykończenia schodów zewnętrznych oraz w celu oddzielenia różnych poziomów działki.

Wymienione zastosowania wraz z przykładowym cennikiem podamy w dzisiejszym artykule.

Podane na niniejszej podstronie ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Palisada betonowa – cena

Palisady ogrodowe najczęściej mają kształt walców z jednym brzegiem wklęsłym, w który dopasowuje się następna palisada betonowa. Cena takiego rozwiązania zależy zazwyczaj od wysokości walca – te niższe mają około 15 cm i kosztują od 1,50 zł za sztukę, zaś wyższe elementy mają 40 cm i cenę od 3 do 5 zł za sztukę.

Czasami zdarzają się także nietypowe obrzeża na końcówki ciągu walców, które jako pojedyncze elementy są droższe o 1 – 2 zł.

Wykończenia z betonu dekoracyjnego

Alternatywnym podejściem jest wykonanie tych elementów z betonu dekoracyjnego. Różnica polega na tym, że w podejściu indywidualnym, które oferuje nasza firma, jest możliwość ustalenia, jak ma wyglądać każdy aspekt produktu:

 • faktura -ile porów ma mieć beton?
 • gładkość – jak bardzo wyszlifować palisadę?
 • kolor – dowolny z palety barw RAL,
 • kształt – dopasowany do wymagań projektu, często w postaci niewielkich płytek betonowych.

Z uwzględnieniem tak indywidualnego podejścia możemy stworzyć wyjątkowe i przepiękne palisady ogrodowe. Cena jest również dostosowywana do danego projektu, co ma także odzwierciedlenie w wysokiej jakości materiałów.

Gdzie stosujemy palisady z betonu?

Typowymi zastosowaniami palisad z betonu są:

 • obramowania skalniaków,
 • wieńczenia tarasów,
 • wyznaczenia kolejnych stopni schodów zewnętrznych,
 • oddzielenia różnych poziomów powierzchni działki,
 • wyznaczanie miejsc: na ognisko, grilla, palenisko, kominek ogrodowy, donice w ogrodzie.

Specjalizujemy się także w ogólnych aranżacjach z betonu dekoracyjnego, obejmującego płytki chodnikowe do ogrodu, schodowe, na tarasy, ogrodzenia działek itp…

W tych i innych miejscach możemy z powodzeniem zastosować palisady betonowe. Cena zostanie ustalona po skontaktowaniu się, do czego serdecznie zachęcamy.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki