Panele na schody, czy płytki z betonu dekoracyjnego?

Panele na schody

Panele na schody, czy płytki z betonu dekoracyjnego w naszym wykonaniu?

Panele na schody wykonywane są z różnego rodzaju drewna. Poszczególne, niewielkie elementy, łączy się ze sobą klejem lub na tzw. wcisk, czyli metodą pióro – wpust.

Ten sposób wykończenia podłogi uważany jest za szybki i łatwy w realizacji (można to zrobić samodzielnie), jednak niesie on ze sobą pewne bardzo istotne wady, które są szczególnie ważne w przypadku schodów.

W dzisiejszym artykule omówimy, jak w praktyce sprawdzają się panele na schody, a także, jak w stosunku do nich eksploatuje się płytki schodowe z betonu dekoracyjnego.

Zapraszamy do lektury,

Panele na schody

Panele na schody mają ogromną wadę: ponieważ są wykonane z drewna, często trzeszczą.

Trzeszczące schody to zaś jeden z najbardziej irytujących domowników i gości elementów. W przypadku paneli na podłogę można ten efekt zniwelować przez pokrycie newralgicznego miejsca dywanem lub ustawienie w nim stałego przedmiotu – np. szafki lub doniczki.

Możliwości takiej nie ma na schodach, gdzie żadnego przedmiotu nie należy umieszczać ze względów bezpieczeństwa, zaś użycie dywanu grozi poślizgnięciem się wraz z nim na śliskiej powierzchni paneli. Poza tym w takim przypadku przykrywa się dywanem panele, które przecież miały pełnić funkcję ozdobną.

Ostatnią z istotnych wad paneli schodowych jest zalecane przez producentów unikanie dostępu wody, nawet z zakazem przecierania paneli mokrą szmatką. Jest to spowodowane wnikaniem wody w drewno i w mikroszczeliny między panelami, skąd następnie dochodzi do gnicia.

Płytki schodowe z betonu

Panele schodowe nie są więc zbyt praktyczne. Jako świetną alternatywę proponujemy Państwu płytki z betonu dekoracyjnego, które obecnie są bardzo modne i dostępne we wszystkich kolorach z palety barw RAL.

W porównaniu do paneli, płytki betonowe nie trzeszczą, mogą być wypolerowane, ale mimo wszystko antypoślizgowe, a jednocześnie można je bez problemu myć i polewać wodą. Dzięki temu płytki betonowe można zastosować na schody wewnętrzne i zewnętrzne, tworząc jednolitą kompozycję.

Jeśli zainteresowały Państwa panele na schody, z pewnością lepiej sprawdzą się płytki betonowe. Zachęcamy do skontaktowania się w celu omówienia Państwa potrzeb.