Płoty betonowe ładne i mocne – przegląd rozwiązań

Płoty betonowe
Płoty betonowe realizowane przez naszą firmę

Płoty betonowe są bardzo praktycznym sposobem grodzenia posesji. Z trwałością takiego płotu idzie w parze szybkość jego montażu.

Najpopularniejsze są ogrodzenia z prefabrykowanych płyt wsuwanych pomiędzy słupki. Są one tańsze i szybsze w budowie od ogrodzeń z wylewanego betonu.

Modnym rozwiązaniem są ogrodzenia okładane płytami z betonu architektonicznego, dzięki którym uzyskuje się industrialny wygląd.

Takie rozwiązanie oferuje nasza firma.

W przemysłowych zastosowaniach szybkim sposobem wykonania ogrodzenia jest ułożenie go z betonowych bloków o kształcie litery L (mury oporowe) albo z dużych bloków prostopadłościennych z wypustami na górze, układanych na sobie.

Płoty betonowe z elementów prefabrykowanych

Płoty betonowe z elementów prefabrykowanych ustawia się układając panele jeden na drugim do żądanej wysokości. Panele mają zazwyczaj długość 2 m, a wysokość 0,25 – 0,5 m. Wsuwa się je miedzy słupki wkopane w ziemię.

Panele miewają różnorodne faktury, dzięki czemu płot może wyglądać atrakcyjnie. Produkowane są na przykład panele imitujące deski, belki drewniane lub plecionkę z listew albo imitujące mur z piaskowca, z cegły klinkierowej, z kamienia, jak również panele ażurowe o różnych ornamentach.

Szerokie pole do aranżacji płotu dają barwy betonu. Beton może być barwiony w masie, czyli w całej objętości, albo malowany powierzchniowo farbami do betonu. Można więc wykonać panele w innym kolorze niż słupki lub pomalować tralki niczym koraliki. Farby pozwalają na doskonałe imitowanie innych materiałów, jak piaskowiec, cegła czy drewno. Ciekawy efekt dają farby o metalicznym połysku w różnych kolorach, dzięki którym beton może wyglądać jak metal.

Płoty z betonu architektonicznego

Industrialny charakter nada posesji płot obłożony gładkimi płytami z betonu architektonicznego. Mogą być one zamontowane na całej wysokości ogrodzenia albo tworzyć szerokie i wysokie słupy na niższym płocie, umożliwiając uzupełnienie go na przykład drewnianymi lub aluminiowymi deskami.

Płyty z betonu architektonicznego zapewniają wysoką wytrzymałość dzięki specjalnej technologii produkcji. Ponadto bywają wykorzystywane również na elewacjach, tarasach, schodach, elementach aranżacji ogrodów, tworząc harmonijną całość z płotem z betonu architektonicznego.

Polecamy produkowane i montowane przez nas elementy płotów i całe płoty z betonu architektonicznego.

Betonowe ogrodzenia przemysłowe

Duże elementy betonowe o kształcie litery L (elki) mają zastosowanie do budowy ogrodzeń na materiały sypkie, które przyciskają podstawę ogrodzenia swoim ciężarem, zwiększając jego stabilność. Jeden element waży 1 – 4 tony, tworząc fragment muru o wysokości około 2 – 4 metry i długości 0,6 – 1 m.

Innym rozwiązaniem przemysłowego płotu betonowego są bloki o długości np. 0,8 – 1,6 m i wadze 1 – 2 ton, ustawiane niczym klocki dzięki wypustom na górze i pasującym do nich wnękom na spodzie.

Dzięki dużej wadze ogrodzenia tego typu nie wymagają wiązania zaprawą i mogą być łatwo demontowane przy pomocy dźwigu.

Gdzie stosować płoty betonowe

Płoty betonowe, zwłaszcza wykonane z płyt dekoracyjnych, dobrze spełniają rolę mocnego i efektownego ogrodzenia zarówno prywatnych posesji, obiektów przemysłowych jak i przestrzeni publicznych.

Proste konstrukcje płotów z elementów prefabrykowanych mogą służyć także jako ogrodzenia tymczasowe, które po demontażu można przenieść w inne miejsce lub sprzedać. Nadają się także do szybkiego ustawienia ścian szopy, garażu czy magazynu.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki