Płyty elewacyjne z dekoracyjnego betonu architektonicznego

Płyty elewacyjne w kolorze ciemno szarym

Beton architektoniczny na elewację to płyty elewacyjne,  prefabrykowane, których główną rolą jest ozdabianie elewacji, czyli zewnętrznej części ściany domów i budynków. Oprócz funkcji estetycznego wykończenia elewacji, beton architektoniczny na elewacji pełni rolę izolatora ścian zewnętrznych w systemie 3 warstwowym. Zimą zapewnia ochronę przed wychłodzeniem ścian, latem natomiast pozwala na utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu we wnętrzach budynków poprzez tworzenie zewnętrznej bariery dla przenikania ciepła

Najczęściej występują one w formie prostopadłościanów, czyli prostokątów o niezbyt dużej grubości, gwarantującej jednak wysokie walory wytrzymałości i integralności.

Najmodniejszymi obecnie płytami na elewacje są płyty z betonu dekoracyjnego, zwanego także architektonicznym.

Płyty takie mamy w naszej ofercie – zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

W dalszej części artykułu przybliżymy zaś zalety i specyfikę tego rodzaju warstw ozdobnych ścian.

Czym wyróżniają się płyty elewacyjne z betonu?

Zalety i wady różnego rodzaju elewacji opisaliśmy w artykule Elewacje budynków – przegląd rozwiązań. Wynika z niego, że beton dekoracyjny jest najbardziej praktycznym i modnym sposobem ozdobienia budynku o dowolnej docelowej użyteczności. W innym artykule zaprezentowaliśmy także przykłady elewacji domów.

Co istotne, płyty elewacyjne z betonu można dopasowywać do indywidualnych wymagań Klienta.

Płyty takie mogą mieć dowolne wymiary, a także różną porowatość – od typowej dla betonu charakterystyczną porowatość po całkiem gładką.

Sama faktura mieszanki również daje naszym Klientom i architektom duże pole do popisu za sprawą tej porowatości, czyli procentowej liczby pęcherzyków powietrza w końcowym produkcie, która to liczba może wynosić od 5% do aż 70%.

Występują także różne wersje kolorystyczne płyt betonowych. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszy się kolor antracytowy.

Mocowanie płyt na elewacji

Płyty w kolorze antracytowym

W przypadku płyty elewacyjnej wykonanej z betonu dekoracyjnego, nie ma trudności montażu (który także oferujemy). W szczególności płyty takie można mocować przy pomocy kleju, kotew (widocznych lub zaślepionych), szyn montażowych oraz innych, autorskich rozwiązań naszej firmy.

Dzięki tego rodzaju wykończeniom zewnętrza budynków możemy stworzyć gładkie łączenia, fugi lub imitacje szalunkowania. Pozwala to na stworzenie iście artystycznej elewacji w modnym stylu – czy to monumentalnym, czy lekkim.

Nasi Klienci doceniają także wytrzymałość płyt oraz ich odporność na zarysowania, zabrudzenia i wpływ czynników zarówno chemicznych, jak i atmosferycznych.

Płyty elewacyjne powinny być nie tylko piękne, eleganckie, nowoczesne i modne, ale też praktyczne. Takie wymogi spełniają nasze płyty.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki