Pomysł na sypialnię z akcentami z ozdobnego betonu

Pomysł na sypialnię
Pomysł na sypialnię ze ścianą betonową – jedna z naszych realizacji

W dzisiejszym artykule przedstawiamy nasz pomysł na sypialnię z akcentem z płyt betonowych dekoracyjnych.

Rozwiązanie takie stosowane jest w nowoczesnych wnętrzach o stylu monumentalnym, surowym, ale także przytulnym z dozą solidności.

Przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu, odpowiadając między innymi na pytania:

  • gdzie w sypialni stosuje się płyty betonowe na ścianę?
  • z jakimi kolorami dobrze komponuje się beton, a z jakimi już nie tak dobrze?
  • jakie są alternatywy dla oryginalnych płyt betonowych?
  • jakie style wnętrz można uzyskać w połączeniu z betonem dekoracyjnym?

Zapraszamy do lektury.

Pomysł na sypialnię ze ścianą udekorowaną betonem

W eleganckich sypialniach często spotyka się jedną ze ścian wykonaną na podobieństwo betonu. Podobieństwo takie uzyskuje się najlepiej przez zastosowanie specjalnie przygotowanych i wyciętych płyt z betonu, które mogą mieć różną fakturę, kolor (tak – płyty również barwimy!), a nawet zakrzywienie.

Drugą możliwością jest zastosowanie imitacji betonu w postaci farb lub specjalnych tynków, lecz nie daje to tak dobrego efektu betonu, jak oryginał. Rozwiązania symulujące beton także nie pozwalają na stworzenie fug, które są typowe dla płyt – stąd też dosyć łatwo zauważyć różnicę.

Wspomnieliśmy także, że zazwyczaj tylko jedna ściana sypialni wykonana jest z betonu. Ma ona stanowić to coś, co odróżnia pokój od innych, nadaje mu charakteru. Pod nią także znajdować się ma najważniejszy mebel. Dla jednych będzie to łóżko, zapewne przylegające do ściany betonowej zagłówkiem, zaś inni Klienci preferują instalację płyt na przeciwległej ścianie, gdzie podwieszony jest telewizor.

Dzięki takiemu rozwiązaniu na ścianach tych nic nie rozprasza uwagi – można skupić wzrok na spokoju łóżka lub też pozostawić na przeciwległej ścianie sam telewizor, dzięki czemu inne elementy takie jak obrazy czy wzory z farb nie psują tzw. drugiego planu – można poczuć się jak w kinie.

Jak wykończyć boczne ściany sypialni?

Taki pomysł na sypialnie zakłada, że boczne ściany są z kolei wykonane z innego materiału, zazwyczaj także o innym kolorze.

Beton doskonale współgra z wszystkimi barwami – jedynie te jaskrawe mogą komponować się bardzo dobrze lub dyskusyjnie. Wszelkie ciemne farby na ściany będą zaś dobrze pasować do takiej sypialni.

Boczne ściany często także zawierają elementy, których celowo nie umieszcza się nad łóżkiem i przy telewizorze, czyli: obrazy, ozdoby, plakaty, półki, okna i drzwi wyjściowe na tarasy lub balkony.

Wygląd sypialni

Dzięki użyciu płyt betonowych można uzyskać dwa skrajnie różne style wykończenia wnętrza – oddzielnie lub jednocześnie.

Konkretnie, bez wątpliwości beton kojarzy się z nowoczesnością i rozwojem naszej cywilizacji, ma charakter lekko surowy i doskonały. Z drugiej jednak strony wystarczy kilka elementów drewnianych i pastelowych kolorów mebli, by pomieszczenie nabrało rustykalnego stylu.

Pomysł na sypialnię ze ścianą betonową daje więc bardzo duże możliwości stworzenia wnętrza pięknego i praktycznego, a przy tym oryginalnego.

Zachęcamy Państwa do kontaktu w celu ustalenia, jak możemy zrealizować Państwa zamówienie.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki