Posadzki dekoracyjne w domach – ekskluzywne rozwiązania

Posadzki dekoracyjne
Posadzki dekoracyjne mogą być wykonywane także na tarasie

Wykańczając dom często pragniemy mieć wyjątkowe ściany i posadzki dekoracyjne. Za modne uchodzi obecnie stosowanie w tym celu:

Jak Państwo mogą zauważyć, najnowszym trendem jest posadzka betonowaJest ona nie tylko piękna, ale też wytrzymała.

Szczegóły tych rozwiązań zamieszczamy poniżej – zachęcamy do lektury.

Posadzki dekoracyjne

Zdecydowanie największe wrażenie robią posadzki dekoracyjne wykonane z płyt betonowych.

Wbrew pozorom, płyta betonowa nie musi być szara lub antracytowa – w naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie kolory z palety barw RAL. Tak barwiony beton już na etapie produkcji jest w całej objętości jednolitego koloru.

Oczywiście istnieją także farby betonowe, które pozwalają zmienić wygląd posadzki betonowej niskim kosztem. Efekt lekkiej zmiany odcienia można otrzymać przy użyciu impregnatu do betonu.

Wylewki jednolite i beton polerowany

Polerowany beton
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Innym popularnym rozwiązaniem jest wylanie jednolitej warstwy betonu – bez fug i akcentów geometrycznych, które towarzyszą płytom dekoracyjnym.

Tak wykonaną warstwę można szlifować i polerować, nadając jej lustrzany połysk. Często zabiegi takie stosuje się nie tylko do posadzek, ale też np. ławek z betonu, czy blatów kuchennych.

Beton odciskany

Beton stemplowany
Zdjęcie dzięki uprzejmości SupremeCrete

Trzecią możliwością jest zastosowanie specjalnego betonu, który na etapie produkcji prefabrykatowej lub po wylaniu jednolitym podlega odciśnięciu odpowiedniego wzoru.

Metoda ta nazywa się stemplowaniem, odciskaniem lub po prostu Pressbetonem.

Wykonaną w ten sposób posadzkę dekoracyjną następnie szlifuje się i poleruje.

Pressbeton bardzo często jest barawiony i świetnie imituje kostkę brukową, kamień, drewno, czy cegły.

Ma przy tym wytrzymałość betonu – niewątpliwie bardzo praktyczną dla posadzek, które narażone są na upuszczenia przedmiotów i rozlewanie cieczy. Beton w dowolnej z powyższych form nie pęknie od uderzenia, w przeciwieństwie do innych tworzyw.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia naszej galerii, w której znajdą Państwo inspiracje. Posadzki dekoracyjne z betonu są obecnie postrzegane za ekskluzywną alternatywę dla znanych już marmurów, a mają przy tym bardzo atrakcyjną cenę.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

Projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki