Prefabrykaty betonowe – gotowe rozwiązania dla Ciebie

Prefabrykaty betonowe - bloczki
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Budowa domu mieszkalnego lub większych budynków użyteczności publicznej z każdym rokiem jest coraz prostsza.

Wszystko dzięki temu, że prefabrykaty betonowe są dostępne w coraz to nowszych formach i konfiguracjach, zapewniając wysoką jakość i pomysłowe rozwiązania.

Prefabrykaty z betonu znajdują zastosowanie przy budowie dróg i autostrad oraz małej architekturze, a także w specjalnych zamówieniach, które klient samodzielnie komponuje.

Największa popularnością cieszą się bloki betonowe oraz pustaki. Wyroby te, mogą być stosowane przykładowo do budowy ścian fundamentowych. Zastosowanie odpowiedniej mieszanki do ich produkcji gwarantuje dużą wytrzymałość i jakość.

Bloczki posiadają liczne zalety:

 • niewysoką cenę eksploatacji,
 • proste składniki: woda, cement, żwir (lub inne kruszywo),
 • precyzyjne wykonanie.

W zależności od grubości bloków, można dostosować grubość ściany, którą chcemy zbudować. Podstawą w murowaniu jest cementowa zaprawa i późniejsze otynkowanie.

Tradycyjne metody, podczas których materiał wylewany jest na daną powierzchnię lub odpowiednio formowany, zakładają konieczność czekania aż materiał wyschnie. Oferujemy rozwiązania, dzięki którym nie trzeba tracić czasu na oczekiwanie. Wystarczy umieścić przygotowane wcześniej elementy na wybranej powierzchnie.

Wznoszenie budynków z prefabrykatów betonowych opiera się na wykorzystaniu modułów, które są gotowymi elementami, składanymi w gotową konstrukcję. Prefabrykaty z betonu są coraz częściej stosowane na placach budowy, ze względu na to że, stanowią korzystne finansowo rozwiązanie, a przy tym pozwalają znacznie przyspieszyć budowę. Ich ogromną zaletą jest mnogość zastosowań. Dzięki temu, że mogą mieć formę np. ażurowych płyt, koryt ściekowych, krawężników, bloków, przepustów ramowych, czy bloczków szalunkowych, znajdują sprawdzają się w wielu sytuacjach.

Ze względu na to, że poszczególne elementy nie wymagają dopasowywania, czy przycinania, w miejscu budowy nie powstają odpady. Proces produkcji prefabrykatów w całości odbywa się na trenie naszego przedsiębiorstwa, co zapewnia wygodę i znacznie skraca czas pracy.

Zbiorniki, komory, studzienki… i wiele innych

Zbiornik z betonu
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Tworząc zbiorniki i komory z betonu, należy przede wszystkim pamiętać o ich wyjątkowych właściwościach, a więc głównie wysokiej odporności na wilgoć dzięki niskiemu stopniu nasiąkliwości.

Do popularnych zastosowań należą zbiorniki retencyjne, komory segmentowe oraz wodomierzowe. Asortyment jest bardzo bogaty – można wybrać wysokość i dobrać odpowiedni moduł.

Dzięki atestom dołączonym do produktów mamy pewność, że prefabrykaty betonowe będą służyły długo i niezawodnie.

Specjalne wpusty uliczne wykonane z betonu używane są jako część systemu kanalizacji deszczowej. Najważniejszą kwestią jest wysokość takiego wpustu, która jest regulowana za pomocą krążków pośrednich, produkowanych w różnych wielkościach.

Każdemu z pewnością znane są często spotykane płyty ażurowe, które dzięki swoim niewielkim przestrzeniom pozwalają odprowadzać wodę do podłoża. Jest to świetne rozwiązanie na parkingi, zarówno domowe, jak i te o większych powierzchniach.

Innymi popularnymi prefabrykatami są:

 • biegi schodowe,
 • balkony,
 • stropy różnego typu,
 • osadniki,
 • krawężniki,
 • nadproża,
 • ściany oporowe.

Skontaktuj się z naszą firmą, by ustalić, jak możemy zaspokoić Twoje potrzeby.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki