Produkcja betonu do różnych zastosowań

Produkcja betonu
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Beton jest jest najbardziej wszechstronnym tworzywem, wykorzystywanym we współczesnym budownictwie.

Ma wiele pozytywnych właściwości, dzięki czemu znajduje zastosowania praktyczne (w których istotna jest np. wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne), jak również dekoracyjne (wykończeniowe).

W istocie elementy z betonu mogą spełniać obydwie te role jednocześnie.

W tym artykule przedstawimy, co obejmuje produkcja betonu w naszej firmie, specjalizującej się w rozwiązaniach architektonicznych i dekoracyjnych z tego materiału.

Zastosowania naszego betonu

Do różnych celów (np. palisady ogrodowe, dekoracyjne płyty ażurowe, elewacje domów) użyjemy różnych rodzajów betonu, odpowiedniej jakości (patrz: klasy betonu).

Wytwarzanie betonu dekoracyjnego
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Nasza firma oferuje wytwarzanie betonu, który nadaje się między innymi na:

 • lady, blaty kuchenne i ławy,
 • kominki i obudowy,
 • elewacje domów,
 • do łazienek,
 • na zewnątrz: na tarasy, podesty, pod elementy architektury ogrodowej (np. donice, fontanny, ozdobne płytki chodnikowe).

To tylko niektóre zastosowania – więcej przykładów znajdą Państwo w naszej galerii.

Produkujemy płyty betonowe gładkie, porowate i mocno porowate w kolorach: bielonym, jasno-szarym, ciemno-szarym i antracytowym.

Produkcja betonu w naszej firmie obejmuje nie tylko standardowe rozmiary (120×60, 90×90, 60×90, 60×60, 30×60, 40×80, 100×50 cm), ale też indywidualne, dopasowywane do Państwa potrzeb. Również grubość będzie odpowiadać Państwa wymaganiom (standardowa wynosi 2cm plus/minus 2mm).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Składniki mieszanki betonowej

Wiemy, jak zrobić beton do domu
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Pozornie beton to bardzo prosta mieszanka, jednak aby został wytworzony prawidłowo, potrzeba trochę doświadczenia oraz wiedzy technicznej.

Istotną rolę spełniają proporcje, jakość produktów oraz sposób ich łączenia.

Kluczowymi składnikami są: cement, woda, piasek, kruszywo oraz domieszki chemiczne.

Cement jest hydraulicznym spoiwem mineralnym (otrzymywany jest z surowców mineralnych). Doskonale łączy materiały budowlane.

Woda zarobowa jest niezbędna, aby zaistniał proces hydratacji cementu. Wykorzystuje się zwykłą, czystą wodę. Oprócz wody pitnej, która nie musi być zbadana, można wykorzystywać także wodę odzyskaną z produkowania betonu, ze źródeł podziemnych lub wodę zasoloną (także morską).

Z kolei kruszywo stanowi około 75% całości mieszanki betonowej i decyduje o jej wytrzymałości. Stosuje się kruszywa naturalne, sztuczne lub kruszywa pochodzące z recyklingu.

Wreszcie, produkcja betonu obejmuje domieszki chemiczne, dzięki którym można uzyskać pożądane właściwości betonu, takie jak plastyczność lub płynność.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki