Umywalka stojąca na podłodze lub na blacie – oferta

Umywalka stojąca
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Umywalka stojąca to określenie opisujące 3 typy umywalek:

  1. umywalkę przyścienną posiadającą “nogę” lub postument,
  2. umywalkę stojącą na blacie,
  3. umywalkę wolnostojącą, możliwą do postawienia w dowolnym miejscu.

Umywalki stojące są bardziej odporne na obciążenie niż umywalki zawieszone na ścianie, co ma znaczenie na przykład w przypadku słabej ściany.

Istnieje bardzo szeroki wachlarz wzorów, większość w stylu nowoczesnym, zdarza się też styl retro.

Króluje połyskliwa biel, choć można spotkać umywalki czarne lub przeźroczyste, a także bogato zdobione kolorowymi meksykańskimi wzorami.

Najbardziej efektownie wyglądają zaś umywalki z betonu dekoracyjnego, które nasza firma potrafi dodatkowo zakrzywić.

Umywalka stojąca – konstrukcje

Umywalka stojąca na “nodze” jest podparta wąskim postumentem, zakrywającym syfon i rurę odpływową.

Modniejsze jest podparcie w postaci postumentu o szerokości umywalki, który posiada nowoczesny, ciekawy kształt. Często umywalka stojąca na podłodze stanowi jednolitą kolumnę, bez postumentu. Taki wygląd mają umywalki wolnostojące i wiele stojących przyściennych.

Umywalka stojąca na blacie (nablatowa, naszafkowa, wpuszczana) ma kształt zbliżony do misy. Dla zwiększenia stabilności i atrakcyjności wyglądu, niektóre umywalki są częściowo wpuszczane do otworu w blacie, dopasowanego do kształtu umywalki.

Umywalki stojące są produkowane jako modele posiadające otwór do przykręcenia baterii lub nie posiadające takiego otworu. W tym drugim przypadku kran wystaje ze ściany albo z podłogi (baterie umywalkowe są sprzedawane jako oddzielne akcesoria).

W celu zwiększenia atrakcyjności wyglądu, projektanci niekiedy rezygnują z tzw. przelewu, czyli dodatkowego otworu poniżej brzegu umywalki, którego zadaniem jest uniemożliwienie przepełnienia umywalki. Można wówczas zastosować przelew zewnętrzny.

Tło dla umywalki

Umywalka stojąca na blacie wykonanym z polerowanego impregnowanego betonu architektonicznego może się w nim odbijać jak w lustrze.

Betonem takim może też być pokryta ściana i podłoga, na której ustawimy umywalkę przyścienną albo wolnostojącą.

Produkujemy płyty z betonu dekoracyjnego cechujące się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale także bardzo wysoką odpornością.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii łazienek i do kontaktu.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki