Zbiorniki betonowe – funkcjonalne rozwiązanie

Zbiorniki betonowe
Zdjęcie dzięki uprzejmości Brisbane City Council

Beton jako materiał o wysokiej wytrzymałości i wielorakich zastosowaniach nadaje się do użyteczności zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Zbiorniki betonowe są rodzajem tych wewnętrznych użytkowań, których nie dostrzegamy na codzień, lecz na pewno odczulibyśmy brak, gdyby zaprzestano ich produkcji.

We wcześniejszym artykule dotyczącym szamb betonowych, omówiliśmy zalety takich zbiorników.

Tym razem skupimy się na różnych rodzajach rezerwuarów z betonu.

Każda współczesna budowa nie może obyć się bez użycia betonu – trudno byłoby znaleźć budynek wolny od tego materiału w zewnętrznej lub wewnętrznej jego części.

W zależności od zapotrzebowania, skład betonu uzupełniany jest odpowiednim dodatkiem, by uzyskać konkretne właściwości.

Elastyczność, wydajność i bardzo prosty skład to jego główne przymioty.

Studnie i kręgi betonowe

Dzięki nowoczesnym technologiom wyjątkowo szczelnego betonu, bardzo dużą popularnością cieszą się studnie betonowe.

Falochron betonowy przy rezerwuarze wodnym
Zdjęcie dzięki uprzejmości Elsie Esq

Kręgi betonowe oraz potrzebne akcesoria są wytwarzane w oparciu o najwyższe standardy. Mają wysoką odporność na zgniatanie i zniszczenia, a także testowaną wodoszczelność. Nie bez powodu to właśnie beton wykorzystywany jest przy budowie falochronów na całym świecie.

Zaletami takich zbiorników jest możliwość zastosowania ich we wszystkich rodzajach kanalizacji, terenach obciążonych wzmożonym naciskiem pojazdów, a także na terenach, gdzie pracują górnicy.

Pozytywnym aspektem jest realizacja indywidualnych zamówień klienta. Studnie betonowe można integrować z innymi materiałami do wykonania kanalizacji.

Zbiorniki na deszczówkę i gnojowicę

Woda z deszczu coraz częściej jest wykorzystywana przez ogrodników oraz ludzi posiadających swoje gospodarstwa, chociażby przy hodowli zwierząt.

Zbiorniki betonowe mogą zostać swobodne wbudowane w grunt, bez obawy, że naruszą podjazd lub teren ogródkowy. Cechują się one bowiem stabilnością, w przeciwieństwie do rezerwuarów wykonywanych z plastiku. Są również odporniejsze na zniszczenia mechaniczne i wynikłe z działania sił przyrody.

Hodowcy bydła jeszcze do niedawna mieli duży problem, mianowicie: gdzie składować zwierzęce odpady i ścieki, aby nie stanowiły zagrożenia dla wód pitnych w gospodarstwach mieszkalnych i lokalnego środowiska? Teraz standardowym rozwiązaniem są opisane zbiorniki betonowe.

Rezerwuary z betonu doskonale przydadzą się w miejscu, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji.

Pojedyncze zbiorniki można ze sobą łączyć wedle potrzeb.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki