Zlew narożny do kuchni i łazienki – przykłady

Zlew narożny
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Zlew narożny stosuje się w pomieszczeniach, w których nie ma wystarczająco miejsca, by zamieścić go przy pojedynczej ścianie.

Jednocześnie zlew taki nie musi mieć kształtu trójkątnego – może być prostokątny, lecz jedynie dosunięty do styku dwóch ścian (przykład można zobaczyć na zdjęciu po prawej stronie).

Rzadko zdarza się, by zlew był umieszczany w rogu, jeśli nie ma takiej potrzeby. Jeśli tak jest, zapewne powodem są względy estetyczne nowoczesnego pomieszczenia.

W obydwu powyższych przypadkach świetnie sprawdzają się zlewy i umywalki wolnostojące wykonane z jednolitego odlewu betonu dekoracyjnego.

Szczegóły tego rozwiązania opisujemy w dalszej części tekstu.

Zlew narożny z betonu dekoracyjnego

Beton dekoracyjny, zwany również potocznie architektonicznym, bardzo dobrze sprawdza się do wykonywania zlewów i umywalek stojących. Nie tylko jest bardzo wytrzymały, ale również idealnie komponuje się z blatami kuchennymi i aranżacją oraz armaturą łazienkową, bowiem jego wygląd jest monumentalny.

Zlew narożny z betonu nie pozostawia także widocznych zacieków, a dzięki wypolerowaniu jest idealnie gładki.

Nowoczesne aranżacje wnętrz składają się właśnie z takich materiałów jak beton dekoracyjny, który niewątpliwie jest symbolem obecnego zaawansowania naszej cywilizacji w XXI wieku.

Wady i zalety zlewu narożnego

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, zlew narożny jest w rogu pomieszczenia umieszczany albo ze względów estetycznych, albo z przymusu. Zajmuje on bowiem trochę mniej miejsca, niż standardowy czy ogrodowy zlew, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by także miał np. dwie komory.

W niektórych pomieszczeniach róg pokoju jest ciemniejszy lub bardzo ciasny – to mogą być potencjalne wady, które należy mieć na względzie.

Ponieważ róg pokoju nie zawsze ma idealne 90 stopni (pomiędzy ścianami), a czasami chcemy właśnie dodatkową lub powiększoną komorę, dobrze jest znaleźć wykonawcę, który będzie potrafił spełnić nasze wymagania. Takiego dopasowania nie znajdzie się w typowych marketach z sanitariatami i wyposażeniem łazienek.

Mamy przyjemność zaproponować Państwu wykonanie zlewu narożnego z betonu dekoracyjnego w określonym przez Państwa stylu.

Potrafimy także barwić i zakrzywiać beton, dzięki czemu uzyskany efekt jest nie tylko praktyczny, ale też wyjątkowy i niepowtarzalny.

Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia Państwa potrzeb.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki