Zlew ogrodowy praktyczny i estetyczny z betonu dekoracyjnego

Zlew ogrodowy
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Zlew ogrodowy może być ozdobą ogrodu, bądź też fragmentem aranżacji posesji utrzymywanej w jednorodnym stylu. Oprócz funkcji ozdobnej zlew ogrodowy spełnia funkcje praktyczne, umożliwiając mycie, pobieranie i odpływ wody oraz przyłączanie węża do podlewania.

Można wybrać zlew zawieszany na ścianie albo wolnostojący, ewentualnie kładziony na blacie. Kran jest mosiężny, z nakręcaną końcówką do przyłączania węża; kran nie zawsze wchodzi w skład kompletu.

W ofercie rynkowej dominują zlewy naśladujące stare wzornictwo, jednak można się pokusić o nietypowe rozwiązanie w nowoczesnym stylu.

Przykładem takich rozwiązań są zlewy z betonu dekoracyjnego, które wykonuje nasza firma.

Zlew ogrodowy z betonu architektonicznego

Zlew ogrodowy z betonu architektonicznego jest bardzo trwały z powodu twardości betonu. W celu zmniejszenia nasiąkliwości beton jest impregnowany żywicą. Na zamówienie może być zabarwiony na dowolny kolor w masie (czyli w całej objętości), dzięki czemu ewentualne uszkodzenia nie będą widoczne w innym kolorze, niż jest powierzchnia.

Beton architektoniczny szczególnie dobrze tworzy wystrój w nowoczesnym stylu industrialnym. Gładkie płyty z tego materiału mogą stanowić interesującą pionową ściankę zlewu ogrodowego.

Jeśli elewacja, ogrodzenie, schody do ogrodu lub taras są obłożone takimi płytami, zlew będzie fragmentem jednolitej aranżacji ogrodu.

Zazwyczaj przy montażu zlewu w ogrodzie wykonujemy także takie elementy jak:

W praktyce więc można z betonu dekoracyjnego wykonać cały zestaw kuchenny i umieścić go w ogrodzie, dzięki czemu łatwo go będzie czyścić (beton jest impregnowany), a zarazem nie będzie on niszczony przez czynniki atmosferyczne (deszcz, śnieg) z racji swojej wysokiej wytrzymałości.

Zlew w nowoczesnym stylu

Zlew ogrodowy inny niż wszystkie może być wykonany w stylu nowoczesnym, w przeciwieństwie do większości zlewów, które są imitują wzory bardzo stare.

Modny jest wzór surowego betonu o płaskich, równych powierzchniach, jaki reprezentują produkowane przez nas wysokiej jakości płyty z betonu architektonicznego.

Zapraszamy do kontaktu.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki