Płyty betonowe dekoracyjne na zewnątrz i wewnątrz domu

Płyty betonowe dekoracyjnePłyty betonowe dekoracyjne są modnymi oraz praktycznymi formami wykończeń lub bazami ścian, ścianek działowych, blatów kuchennych i pokojowych, umywalek, ław i mebli ogrodowych, czy obudów kominków. Są też wykorzystywane jako elewacje zewnętrzne domów.

Ich zaletą, oprócz estetycznego wyglądu, jest wytrzymałość – w przypadku betonu wiadomo to powszechnie. Odpowiedni szlif pozwala zaś na uzyskanie wyjątkowego wyglądu, nie ustępującego polerowanemu marmurowi, czy granitowi.

W dalszej części artykułu przybliżymy Państwu produkowane przez naszą firmę eleganckie dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego, w szczególności omawiając:

 • format,
 • grubość,
 • dostępne kolory,
 • możliwe do uzyskania faktury (porowatości),
 • kwestie montażu.

Dekoracyjne płyty betonowe – parametry

Pierwszym atrybutem, który rozróżnia poszczególne produkty dekoracyjne, jest ich rozmiar, zwany formatem. Najczęściej zamawiane są materiały o szerokości i długości 120×60 cm oraz 60×90 cm, aczkolwiek wielu klientów decyduje się także modele o formacie 60×60 cm, 30×60 cm, 40×80 cm, czy 100×50 cm. Oczywiście, realizujemy także rozmiary ustalane indywidualnie, co ma znaczenie szczególnie przy dopasowywaniu produktów jako okładzin ścian lub elementów o niestandardowych wymiarach.

Pod względem grubości nasi Klienci zazwyczaj decydują się na standardową wartość 18 mm, która jest zalecana jako odpowiednia do utrzymania dobrej wytrzymałości produktu, a jednocześnie smukłej sylwetki. Również w tym zakresie oferujemy podejście dopasowane do projektu.

Kolory dekoracyjnych płyt

Poniżej prezentujemy najczęściej zamawiane odcienie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać z naszej palety barw inny kolor, jednak estetykę materiału najlepiej oddaje kolor jasnoszary.

Porowatość, czyli faktura

Liczba porów, czyli małych otworów na powierzchni, dostosowana jest do potrzeb naszych Klientów.

Porowatość sięga od 5% powierzchni (jest ona wtedy gładka), przez standardowe 15% – 20% (naturalna porowatość betonu), aż do 70% (wyraźna porowatość).

Faktura materiału nie musi jednocześnie oznaczać, iż nie będzie on równy – podczas odlewania płyty są poziomowane oraz szlifowane.

Płyty betonowe dekoracyjne - faktury

Montaż płyt z betonu

Płyty betonowe dekoracyjne nie są bardzo trudne w montażu, ale ze względów bezpieczeństwa lepiej jest, by zadanie realizował profesjonalista. Mając to na uwadze, oferujemy montaż płyt, które produkujemy.

Do potrzeb danego projektu i rozmiarów płyt dobieramy każdorazowo najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę możliwość użycia klejów, uwidocznionych lub ukrytych kotew, szyn montażowych lub autorskich rozwiązań.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą firmą w celu omówienia szczegółów – płyty betonowe dekoracyjne naszej produkcji z pewnością spełnią Państwa oczekiwania!

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki