Umywalka wolnostojąca – ceny i alternatywa

Umywalka wolnostojąca
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Umywalka wolnostojąca miewa rozmaite kształty, będące dziełem projektantów – artystów.

Modne są wzory minimalistyczne, jak walec czy sześcian, a także wariacje tych kształtów – owale, zwężenia ku dołowi, zakrzywienia płaszczyzn. Oryginalne kształty w połączeniu z połyskliwą powierzchnią sprawiają, że umywalka taka jest ozdobą pomieszczeń (nie tylko łazienek) utrzymanych w nowoczesnym stylu.

Faktem jest, że umywalki wolnostojące prezentują się wyjątkowo ładnie.

Proponujemy ich wykonanie z nowoczesnego betonu dekoracyjnego, który może być dodatkowo zakrzywiony – jest to nowość na skalę Polski, którą oferuje nasza firma.

Umywalka wolnostojąca jak dzieło sztuki

W przypadku tego wyrobu wygląd jest ważniejszy od funkcjonalności i wygody. Świadczą o tym takie kształty, jak na przykład bardzo płaskie wnętrze umywalki przypominające wachlarzowatą muszlę lub przeciwnie, głębokie wnętrze o prostopadłych ścianach, pionowe postumenty bez miejsca na stopy, czy postumenty o ażurowej budowie, niezbyt wygodne do czyszczenia.

Dla estetyki często projektanci rezygnują z tzw. przepływu, czyli otworu spustowego uniemożliwiającego przepełnienie umywalki.

Ustawienie umywalki wolnostojącej

Umywalka wolnostojąca może być ustawiona w dowolnym miejscu, do którego w podłodze zostaną doprowadzone rury dopływowa i odpływowa.

Umywalka bywa ustawiana przy ścianie lub z dala od niej – wówczas dostęp do niej jest możliwy z każdej strony. Kran może wystawać ze ściany, może być zamontowany na umywalce (jeśli ma ona otwór na baterię) lub może wystawać z podłogi obok umywalki.

Umywalka waży 20 – 100 kg, więc jest dość stabilna.

Umywalki alternatywne

Umywalki wolnostojące prezentują styl nowoczesny wnętrza, podobnie jak wyroby z betonu architektonicznego.

Z impregnowanego betonu architektonicznego produkujemy umywalki, jak również blaty, półki, panele ścienne, podłogi, schody.

Umywalka wolnostojąca i umywalka betonowa bardzo dobrze harmonizują z wystrojem wykonanym w technologii nowoczesnego betonu, który prezentujemy w naszej galerii fotograficznej.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki