Panel dekoracyjny na ścianę, podłogę i schody

Panel dekoracyjny - wykonanie Dekobeton
Panel dekoracyjny – wykonanie Dekobeton

Panel dekoracyjny to ogólna nazwa dla zestawu elementów o podobnym stylu, które łączy się ze sobą najczęściej przez wciskanie (tzw. metoda montażu pióro-wpust) i razem tworzą spójne pokrycie powierzchni.

Panele dekoracyjne montuje się najczęściej na ścianach, jednak panele ozdobne można kłaść także na podłogach, schodach, czy ściankach działowych.

W szczególności panele ścienne występują w formach dosyć płaskich (standardowych, czasami zwanych 2D, czyli dwuwymiarowych) oraz z  wystającymi elementami takimi jak fale (wtedy nazywa się je panelami 3D – trójwymiarowymi).

Zazwyczaj panele dekoracyjne wykonywane są z gipsu. Firma Dekobeton ma zaś przyjemność zaproponować panele wykonane z betonu dekoracyjnego – innowacyjne i praktyczne.

Panel dekoracyjny z płyt betonowych

Stosowane przez nas płyty betonowe są wykonywane na zamówienie, ze specjalnej mieszanki, co pozwala na kontrolowanie:

 • koloru: można wybrać dowolny z palety barw RAL,
 • faktury: można określić liczbę porów,
 • połysku: beton może być polerowany i impregnowany,
 • rozmiaru: dowolna grubość, szerokość i długość,
 • zakrzywienia: w realizacji dla Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zastosowaliśmy innowatorskie zakrzywianie płyt betonowych,
 • sposobu montażu: na klej, widoczne lub ukryte kotwy, szyny montażowe i inne.

W szczególności realizujemy panele łazienkowe w nowoczesnym stylu, jak również otoczenia kominków w salonie. Z użyciem bielonego betonu potrafimy nadać wyjątkowy wygląd ścianom w kuchni. Jak widać po zdjęciu jednej z naszych realizacji (u góry), do paneli betonowych można montować telewizory, lustra, czy półki, co jest także niespotykane w przypadku zastosowania innych materiałów.

Panel dekoracyjny w aranżacji wnętrz

Jakkolwiek nasz panel dekoracyjny może być stosowany także na elewacje zewnętrzne domów, świetnie komponuje się z elementami wewnątrz pomieszczeń, które także wykonujemy ze zdobionego betonu:

 • umywalkami i zlewami,
 • blatami kuchennymi,
 • stołami,
 • półkami,
 • donicami.

Bogate możliwości wykonania różnego rodzaju produktów z betonu architektonicznego pozwalają na stworzenie unikalnej aranżacji wnętrza, łączącej np. schody wewnętrzne i zewnętrzne tymi samymi płytkami, przez bardzo praktyczny przedpokój z posadzką betonową. Tego rodzaju spójność wnętrza i otoczenia domu można uzyskać tylko dzięki temu materiałowi.

Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia, jak ma wyglądać Państwa panel dekoracyjny, wykonywany przez naszą firmę.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki