Beton na ścianie elewacyjnej oraz wewnętrznej – oferta

Beton na ścianie
Beton na ścianie w salonie – realizacja Dekobeton

Beton na ścianie to rozwiązanie bliskie ideałowi: odporne, trwałe i estetyczne.

Wprawdzie nie wszystkie te warunki spełnia beton wylewany na budowie lub tzw. beton komórkowy, z którego bywają wznoszone budynki, jednak ściany pokryte nowoczesnym betonem architektonicznym nie wymagają już żadnych pokryć.

Dzięki użyciu cementu najwyższej klasy i specjalnych procedur, płyty z tego betonu są nie tylko mocne przy niewielkiej ich grubości, odporne na czynniki mechaniczne, chemiczne i atmosferyczne, ale także ładne, dając użytkownikowi możliwość wyboru faktury powierzchni i koloru uzyskiwanego w całej masie płyty.

Płyty z betonu architektonicznego można stosować na elewacje, fasady wentylowane, jak również na ściany wewnętrzne w mieszkaniach (w pokojach, przedpokojach, kuchniach, łazienkach) lub biurach (w pokojach, holach, salach).

Beton na ścianie zewnętrznej

Beton na ścianie zewnętrznej budynku, położony w postaci płyt dekoracyjnych, tworzy elewację o industrialnym charakterze.

Aby zmniejszyć nasiąkliwość betonu płyty są impregnowane. Dzięki temu stają się odporne na zacieki spowodowane opadami atmosferycznymi.

Na ogół wykorzystywany jest naturalny kolor betonu, niekiedy rozjaśniany lub przyciemniany, choć można zdecydować się na beton w dowolnym kolorze.

Elewacyjne płyty z betonu architektonicznego można montować w systemie tzw. fasad wentylowanych, czyli z kilkucentymetrową dylatacją od ściany. Fasady wentylowane cechują się takimi zaletami, jak:

 • szybsze schnięcie ścian w wilgotnym środowisku,
 •  zwiększona izolacja akustyczna,
 • zwiększona odporność ogniowa,
 • możliwość krycia nierównych ścian,
 • ułatwiona wymiana elementów,
 • możliwość montażu w zimie.

Beton na ścianie wewnętrznej

Dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego mają grubość zaledwie 1 – 2 cm, dzięki czemu są stosunkowo lekkie, nie obciążają zbytnio ścian, nie utrudniają montażu i niemal nie zmniejszają powierzchni pomieszczenia. Typowy rozmiar płyty to 120x60x2 cm.

Impregnowane betonowe płyty dekoracyjne nadają się do pokrywania ścian łazienek i kuchni, gdyż są odporne na wilgoć i zmienne temperatury.

Ściany pokryte płytami betonowymi mogą się znakomicie komponować z innymi elementami z tego materiału, na przykład z blatami w kuchni czy łazience lub z pokrytymi nimi schodami bądź też podłogą.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii fotografii wnętrz.

Montaż płyt betonowych

Beton na ścianie zewnętrznej i wewnętrznej można mocować przy pomocy tzw. kotew (widocznych lub zaślepionych), szyn montażowych lub kleju.

Firma Dekobeton oprócz produkowanych przez siebie betonowych płyt dekoracyjnych oferuje ich fachowy montaż. Dzięki szczegółowym instrukcjom producenta, można podjąć się montażu również we własnym zakresie.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki