Panele ścienne do kuchni w nowoczesnym stylu

Panele ścienne do kuchni
Panele ścienne do kuchni naszego autorstwa

Panele ścienne do kuchni mogą być wykonywane z wielu materiałów. Za nowoczesny uchodzi beton dekoracyjny, montowany najczęściej w formie łączonych płyt.

Beton może mieć przy tym dowolny kolor z palety barw RAL – może więc być jasny, praktycznie biały, a może także mieć odcień np. uspokajającej zieleni.

Płyty betonowe jako symbolizujące postęp i rozwój w XXI wieku idealnie oddają nowoczesność kuchni i świetnie komponują się z jej elementami.

Szczegółowe informacje o dostępnych kompozycjach mebli w kuchni z użyciem betonu podajemy w dalszej części artykułu – zapraszamy do lektury.

Panele ścienne do kuchni

Standardowym umiejscowieniem paneli w kuchni jest obszar pomiędzy postawionymi na podłożu urządzeniami AGD a górnymi szafkami, czyli za zlewem i blatami. To miejsce (ścianę) zazwyczaj okłada się płytami z rozjaśnionej mieszanki betonowej.

Należy zwrócić uwagę na kompozycję wszystkich tych elementów. Zlew oraz blat kuchenny można wykonać również z betonu dekoracyjnego. Jest to eleganckie i praktyczne, bowiem zaimpregnowany beton jest bardzo łatwy w czyszczeniu i wytrzymały.

Blat i zlew kuchenny zazwyczaj wykonujemy w trochę ciemniejszym odcieniu, aniżeli panele ścienne do kuchni. Są to bowiem elementy, które są często używane i zdarza się, że okruszki lub krople cieczy nie są natychmiast sprzątane. Dzięki ciemniejszemu kolorowi powierzchni i naturalnej porowatości betonu takich zanieczyszczeń nie widać  i nie będziemy musieli martwić się, że każda niezauważona kropla soku lub okruszek zwróci uwagę gości.

Blat betonowy kuchenny

Blat kuchenny
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Jak wspominaliśmy, płyty z betonu dekoracyjnego stosuje się również do zlewów i blatów. Czasami jeden lub obydwa z tych elementów umieszcza się na środkowym stole w kuchni, dzięki czemu jest do nich łatwy dostęp z każdej strony. Myjąc naczynia lub przygotowując obiad nie trzeba wtedy mieć ograniczonego wzroku i dostępnego miejsca przez ścianę.

Przykład prezentujemy na zdjęciu obok.

Wielu Klientów decyduje się na właśnie takie rozwiązanie, które dodatkowo współgra z panelami ściennymi przez nas oferowanymi. Wszystkie wymienione w artykule elementy oferujemy.

Zachęcamy do kontaktu, by omówić szczegóły zlecenia.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki