Ściany w salonie – jak wykończyć każdą z nich?

Ściany w salonie
Ściany w salonie – płyty betonowe za telewizorem

Ściany w salonie powinny mieć odpowiednie wykończenie i nie dla każdej ściany takie samo, o ile mają prezentować się wyjątkowo.

Samo pomalowanie całego salonu na biało jest pójściem najprostszą drogą i na nikim nie robi wrażenia.

W dodatku nie jest praktyczne – biel bardzo łatwo się brudzi, co szczególnie daje o sobie znać jeśli mamy dzieci. Jeżeli zaś ich nie mamy, wystarczy wizyta znajomych, by zabrudzenie na klasycznej farbie przynosiło wstyd zamiast radości.

Z tego powodu wykończenie każdej ściany w salonie należy przemyśleć pod kątem jej używalności. Inaczej należy zaplanować ścianę z telewizorem, inaczej tą z oknem, a w jeszcze inny sposób – pozostałe.

W dalszej części tekstu wyjaśnimy, na co naszym zdaniem należy zwrócić szczególną uwage.

Jak zaplanować ściany w salonie?

Nasz opis rozpoczniemy od łatwiejszych do rozważenia ścian – tych, które wyposażone są w okna.

Z definicji salon praktycznie zawsze ma jedną lub nawet dwie ściany z obszernymi oknami. Do wykończenia pozostają jedynie obszary obramowań na ścianie. Ponieważ obecnie zdecydowana większość framug okiennych ma kolor biały, także biała ściana dookoła okna będzie dobrze się komponować. Nie jest to jednak jedyny powód.

Gdy stoimy w salonie i wyglądamy w stronę okna na przestrzeń zewnętrzną, w ciągu dnia docierają do nas jasne promienie słoneczne. Wszelkie z tym związane kolory mają odcień bielony, ponieważ światło jest jasne. Jeśli więc zastosowalibyśmy ciemny kolor tej ściany, całość wyglądałaby jak fragment lochu, odseparowany całkowicie od jasności świata zewnętrznego.

Jasne ściany okienne pozwolą zaś na zachowanie spójnego przejścia pomiędzy blaskiem dnia, a stonowaniem obiektów w pomieszczeniu.

Ściana z telewizorem

Drugą ważną ścianą w salonie jest ta z telewizorem, w obecnych czasach prawie zawsze podwieszonym, wycentrowanym i wąskim.

Ponieważ ma on kształt chudego prostokąta (ściślej: prostopadłościanu) o wyraźnie widocznych krawędziach, dobrze wygląda na podobnym tle.

Takie rozwiązanie gwarantują płyty z betonu dekoracyjnego, które ma w ofercie nasza firma.

Swoimi rozmiarami idealnie pasują do telewizora. Jednocześnie są łatwe w czyszczeniu i zwracają uwagę odwiedzających jako element bardzo oryginalny i dobrze wyglądający w salonie. Komponują się także ze szkłem, stalą i drewnem, czyli pozostałymi materiałami, które używane są w meblach salonowych.

Warto także zwrócić uwagę, iż przy oglądaniu telewizji nie odwracają one uwagi od obrazu głównego, jak to robią np. obrazy lub plakaty zamieszczane w tle na tej ścianie.

Ściana w salonie wykończona panelami betonowymi jest więc pod tym względem wyjątkowa, bowiem wzrok dopasowuje ją automatycznie do zapotrzebowania.

Jeśli są Państwo zainteresowani wykonaniem takiej ściany, zachęcamy do kontaktu.

Pozostałe ściany

Jeśli wykończymy powyżej opisane ściany, pozostanie nam jedna lub dwie kolejne.

One już mogą mieć dowolne przyzdobienia, z których warto wyróżnić: obrazy, plakaty, dekoracyjne malowidła wykonane farbami lub wzory.

Niekiedy w celu optycznego powiększenia salonu stosuje się na tych ścianach lustra lub bielone farby, które odbijają światło z zewnątrz do środka pomieszczenia.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki