Stoły ogrodowe z betonu, granitu i innych materiałów

Stoły ogrodowe
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Stoły ogrodowe powinny być odporne na różne warunki atmosferyczne i stanowić ozdobę ogrodu. Ponadto powinny być stabilne na miękkim gruncie, czego trudno się spodziewać po stosunkowo lekkich konstrukcjach.

Do ogrodu najczęściej oferowane są stoły z drewna. Inne materiały używane do ich produkcji to: plastik, metale, technorattan, szkło, ceramika, topalit, werzalit, granit, beton.

Najsolidniejsze stoły wytwarzane są z granitu lub z nowoczesnego betonu, tzw. betonu architektonicznego, który znajduje wiele zastosowań w aranżacji ogrodów.

Opiszemy pokrótce, jak wyglądają i czym się charakteryzują stoły z tych materiałów.

Stoły ogrodowe z betonu

Stoły ogrodowe z betonu architektonicznego wyglądają bardzo nowocześnie i lekko dzięki cienkim, gładkim blatom i nogom.

Beton architektoniczny to bardzo wytrzymały materiał, produkowany z cementu portlandzkiego wysokiej klasy, użytego w dużej proporcji, z zastosowaniem zbrojenia i precyzyjnej technologii. Beton architektoniczny pozwala na wytwarzanie płyt betonowych o niewielkiej grubości w stosunku do wielkości. Impregnowana powierzchnia pozwala na łatwe zmywanie.

Blaty bywają polerowane lub przykryte szkłem, z którym ten beton komponuje się równie dobrze, jak z drewnem.

Produkujemy i polecamy płyty z betonu architektonicznego stosowane do konstruowania stołów ogrodowych i wnętrzowych, a także innych modnych mebli.

Beton na bazie białego cementu jest używany do produkcji stołów o antycznym wyglądzie, jak również betonowych stołów imitujących drewno z fakturą słojów.

Specjalnym rodzajem stołu betonowego jest stół do tenisa stołowego, cechujący się wielką trwałością. Stoły takie można spotkać na przykład na szkolnych dziedzińcach. Siatka jest wykonana z blachy ocynkowanej lub pomalowana farbą antykorozyjną. Płyty spełniające rolę nóg i blat są z betonu. Blat jest szlifowany lub malowany farbą odporną na ścieranie.

Stoły granitowe

Stoły granitowe to bardzo ciężkie solidne konstrukcje z grubych płyt granitu. Blaty są szlifowane dla uzyskania gładkiej powierzchni.

Wady stołów ogrodowych z różnych materiałów

Stoły ogrodowe betonowe wydają się najlepszym wyborem.

Plastik PP (polipropylen) nie ma szlachetnego wyglądu, poza tym stoły nie są bardzo stabilne, bo są lekkie.

Technorattan nie jest materiałem sztywnym.

Stal i żeliwo wymagają systematycznej konserwacji, zaś aluminium jest metalem delikatnym.

Drewno wymaga konserwacji, jest podatne na działalność mikroorganizmów, szkodników, na zmiany temperatury i wilgotności.

Płyty granitowe są grube, bardzo ciężkie i drogie.

Beton architektoniczny nie jest tani, ale z uwagi na jego walory, zwłaszcza trwałość, jest godny polecenia.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki