Daszki betonowe – czym się różnią i ile kosztują?

Daszki betonowe
Zdjęcie dzięki uprzejmości ARNOLD Masonry and Landscape (licencja)

Daszki betonowe są idealnym zwieńczeniem takich elementów jak:

W dzisiejszym artykule przedstawimy, czym się różnią i ile kosztują daszki betonowe.

Dlaczego daszki betonowe?

Daszki betonowe cechują się wyjątkową odpornością na mróz i wodę – czynniki, na które najbardziej narażone są elementy tzw. małej architektury, jak te, wymienione powyżej.

Dodatkowo zaleca się stosować impregnat do betonu, by przedłużyć żywotność daszków, odświeżyć ich wygląd, czy zmienić odcień koloru.

Daszki betonowe cechują się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Idealnie dopełniają projekty elewacji domów z betonu architektonicznego i dekoracyjnego.

Czym różnią się od siebie daszki z betonu?

Przede wszystkim, różnica leży w kształcie. Popularne rozwiązania to:

  • daszki dwuspadowe (dwie powierzchnie stykają się po środku daszka),
  • daszki czterospadowe (cztery powierzchnie, skierowane ku centralnemu punktowi daszka),
  • daszki okrągłe,
  • daszki płaskie.

Pod względem faktury dostępne są daszki łupane, które są zazwyczaj grubsze na krawędziach. Daszki mogą znacznie różnić się porowatością: pory mogą występować nawet na 70% powierzchni, ale też beton może być szlifowany, przez co błyszczy się niczym polerowany marmur.

Wymiary daszków występują w zakresach rzędu kilkudziesięciu centymetrów. Na dłuższych odcinkach daszki mogą być łączone. Typowa wysokość daszka wynosi 10 cm.

Oczywiście, producenci często wykonują także daszki na indywidualne zamówienie, np. dłuższe lub zaokrąglone, bądź też narożne.

Od spodu daszki betonowe często mają rowek ociekowy, czyli tzw. kapinos, zabezpieczający beton przed utrzymywaniem wody deszczowej, zaś podstawy mają perforowane (ząbkowane) powierzchnie, by ułatwiać przyklejanie.

W zakresie kolorystyki do wyboru są typowe kolory betonu, takie jak szary, piaskowy, kremowy, czy antracytowy, ale też zastosowana może być farba betonowa, która zmieni kolor na czerwony lub brązowy.

Ile kosztuje daszek betonowy?

Ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych za jeden solidny element.

Jeśli są Państwo zainteresowani rozwiązaniami z zakresu betonu dekoracyjnego, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do skontaktowania się.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki