Garaż z płyt betonowych – praktyczny i estetyczny

Garaż z płyt betonowych
Garaż z płyt betonowych – wykonanie Dekobeton

Garaż z płyt betonowych jest znacznie bardziej estetyczną wersją garażu z bloczków betonu komórkowego.

Oprócz trwałości i wytrzymałości betonu, płyty oferują rewelacyjny efekt nowoczesnego wyglądu.

Jak mogą Państwo zauważyć na zdjęciu z naszej realizacji po prawej stronie, płyty mogą występować w różnych odcieniach, akcentując kontury garażu.

Również sama brama wjazdowa może być wykonana w taki sposób, by komponowała się z naturalnymi fugami płyt. Na załączonym zdjęciu zadanie to zrealizowane zostało przez odtworzenie wgłębień w drzwiach garażu na tym samym poziomie, co przy płytach z betonu architektonicznego (zwanego także dekoracyjnym).

Garaż z płyt betonowych – zalety

Budując garaż z płyt betonowych myślimy najpierw o najważniejszym przeznaczeniu – przechowywaniu samochodu.

W tym zakresie wymagania techniczne nie są wygórowane. Możemy więc zastanowić się, jakie jeszcze funkcje ma pełnić garaż.

Jeśli mają lub planują Państwo dzieci, możecie być pewni, że ściana garażu prędzej czy później posłuży za miejsce do odbijania piłki nożnej. Z czasem mogą Państwo także zachcieć zamontować na ścianie kosz do koszykówki. Trudno o materiał bardziej wytrzymały i odpowiedniejszy do takich zadań, niż beton.

Obudowanie garażu innym materiałem poskutkuje brakiem możliwości montażu zewnętrznych elementów (np. wiszących donic ogrodowych), ale także zabrudzeniami, które trudno usunąć. Ściana, której nie wolno dotknąć, bo się zabrudzi, nie spełnia nawet swojego podstawowego założenia jako ściany. Garaż z płyt betonowych można natomiast w prosty sposób poddać impregnacji, a w razie potrzeby wypolerować.

Druga strona garażu

Pamiętajmy, że tył garażu będzie zapewne widoczny z zaplecza domu. Trzeba więc zadbać o jego komponowanie się z terenem. Można taki efekt uzyskać, tworząc tarasy i schody zewnętrzne z płytek betonowych.

Dopełnieniem aranżacji może być otoczenie działki ogrodzeniem w postaci płotu betonowego. Dokładnie takie przykłady znajdą Państwo w naszym dziale Realizacje.

Garaż z płyt betonowych jest jedną z naszych specjalności obok elewacji z betonu dekoracyjnego.

Zachęcamy Państwa do kontaktu w celu omówienia Państwa wymagań.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki