Płytki na schody zewnętrzne – wytrzymałe i estetyczne

Płytki na schody zewnętrzne
Jedna z naszych realizacji

Płytki na schody zewnętrzne powinny spełniać dwa założenia: być wytrzymałe i estetyczne.

Obydwa te wymagania zapewnia wykorzystanie płyt z betonu architektonicznego, który jest obecnie uważany za ekskluzywny materiał, lecz dostępny w przystępnej cenie.

Jakie zalety posiadają takie płytki i dlaczego są najlepszym elementem do wykańczania schodów – wyjaśnimy w poniższym artykule.

Zapraszamy do lektury.

Płytki na schody zewnętrzne do ogrodu

Zazwyczaj schody zewnętrzne stosuje się przy wyjściach do ogrodu lub zejściach z tarasu i są one jego integralną częścią. Warto więc przedstawić, na jakie czynniki będą narażone płytki:

 • postawione grille ogrodowe i spadający z nich gorący żar,
 • uderzenia niechąco upuszczonych naczyń podczas biesiady,
 • przypadkowe rozlewanie napojów,
 • wielokrotne uderzenia i kopnięcia piłek przez dzieci w krawędzie schodów,
 • stałe oddziaływanie czynników środowiska: deszczu, śniegu, gorących promieni słonecznych,
 • stałe obciążenia związane z ustawionymi meblami ogrodowymi, często z betonu, np. ławkami ogrodowymi, stolikami lub innymi ozdobami.

Biorąc pod uwagę powyższe potrzeby, nie można zastosować materiałów, które łatwo się brudzą, ulegają zniszczeniu, czy są ciężkie w czyszczeniu.

Często więc stosuje się płyty z betonu architektonicznego lub Pressbeton i uważamy to za najlepsze obecnie rozwiązanie do wykańczania takich powierzchni.

Schody na zewnątrz domu

Płytki na schody zewnętrzne wykonane z betonu mają także tą zaletę, że można je łatwo zaimpregnować, a w razie potrzeby – wypolerować i wyszlifować, by błyszczały się jak nowe.

Można do nich również wykonać balustrady – zarówno “lekkie” ze szkła i metalu, jak również z drewna, czy wreszcie w formie tralek z betonu. Zastosowanie tego materiału pozwala więc na uzyskanie idealnie spójnego delikatnego efektu, co i monumentalnego.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia naszych Realizacji, w których znajdują się konkretne przykłady, jak płytki na schody zewnętrzne genialnie komponują się z wieloma aranżacjami.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki