Modne kolory ścian w nowoczesnych wnętrzach

Dekoracyjne płyty betonowe kolor naturalny
Modne kolory ścian – realizacja Dekobeton

Obecnie nowoczesne wnętrza charakteryzuje minimalizm elementów, przestronność, użycie szkła, niewielkie akcenty ze stali oraz wykończenie z drewna. Modne kolory ścian to szary w odcieniu jasnym lub ciemnym i antracytowy.

Tak zrealizowane wnętrze błyszczy w każdym detalu, odbijając światło i pozwalając skupić wzrok na rzeczach istotnych. Ważne przedmioty, takie jak komputer, telewizor, czy obrazy, nie “giną” w kolorycie, lecz są eksponowane.

Na temat modnych wzorców używanych na ścianach opowiemy w dzisiejszym artykule.

Modne kolory ścian i pokrycia

Już od jakiegoś czasu można zauważyć zmianę w trendach aranżacji wnętrz, ogrodów i przestrzeni publicznych.

Koronnym tego przykładem może być każdy nowy dworzec główny, np. w Krakowie, gdzie mnóstwo jest elementów wykonanych z betonu – począwszy od okładziny podłóg, przez ściany, po bardzo wytrzymałe ławki betonowe. Jest to materiał zarówno estetyczny, co i praktyczny – odporny na zniszczenia mechaniczne, fizyczne, łatwy w impregnacji i czyszczeniu.

W przypadku aranżacji domów i pokojów prym wiedzie szary odcień ścian, pokrytych płytami z betonu dekoracyjnego, jak te, zaprezentowane na pierwszym zdjęciu – jednej z realizacji naszej firmy (Oferta). Podłogi w takich pomieszczeniach zazwyczaj wykonuje się z drewna, które idealnie komponuje się z betonowymi płytami.

Modne kolory ścian to także barwione odcienie betonu – na praktycznie dowolny kolor, w ramach palety RAL. Połączenie to pozwala na uniknięcie kolorów jaskrawych, nieprzyjemnych dla oczu. Oczy odpoczywają, jeśli patrzy się na kolory bardziej neutralne.

Skąd moda na neutralne kolory ścienne?

Modne kolory ścianJak wspomnieliśmy we wstępie, w pomieszczeniach są pewne elementy, na których powinno skupiać się uwagę.

Przykładami są: osoby, z którymi rozmawiamy, telewizor, komputer, notatki lub jedzenie na stoliku. Jeśli aranżacja będzie wykonana z kolorów neutralnych (płyty betonowe dekoracyjne, lekkie akcenty stali) lub przezroczystych (np. szkło), to wzrok zamiast na fakturze, zabrudzeniach, czy zarysowaniach będzie skupiał się na tym, co istotne.

Modne kolory ścian, podłóg i drobnych mebli podnoszą więc produktywność, a zarazem są odprężające. Pomieszczenie ma bowiem pomagać w realizowaniu dowolnego celu – czy to pracy, czy odpoczynku, a jednocześnie świadczyć o nowoczesności.

Z tych powodów zalecamy wdrażanie naszych rozwiązań – obecnie najpopularniejszych przejawów trendów artystycznych aranżacji wnętrz.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki