Płot betonowy – cena elementów i wykonania

Płot betonowy - cena
Płot betonowy wykonania Dekobeton

Spośród różnych sposobów grodzenia posesji, wiele zalet wykazuje płot betonowy. Cena betonu i jego wytrzymałość powodują, że to rozwiązanie jest bardzo często stosowane.

Do zalet należy też zaliczyć możliwość budowania mocnego ogrodzenia pełnego bądź ażurowego o niemal dowolnej wysokości, wieloletnią trwałość dzięki odporności na czynniki atmosferyczne i biologiczne, a także możliwość demontażu i przeniesienia ogrodzenia zbudowanego z betonowych płyt.

Specjalny styl, o charakterze industrialnym, prezentują ogrodzenia obłożone płytami z dekoracyjnego betonu architektonicznego.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii w celu zapoznania się z przykładami.

Ceny podane w niniejszym artykule mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Płot betonowy – cena ogrodzeń z płyt

Ogrodzenia z prefabrykowanych płyt, słupków i łączników pozwalają szybko ustawić płot betonowy. Cena takiego płotu zależy głownie od jego wysokości, na przykład przęsło o długości 2 m z 1 słupkiem: PODANE CENY NIE DOTYCZĄ PŁYT PREFABRYKOWANYCH Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

 • wysokość 0,5 m – 55 zł,
 • wysokość 1 m – 90 zł,
 • wysokość 1,5 m – 125 zł,
 • wysokość 2 m – 170 zł,
 • wysokość 2,5 m – 220 zł,
 • wysokość 3 m – 260 zł.

Montaż płotu zwiększa te ceny o około 35 zł – 70 zł za przęsło, w zależności od wysokości ogrodzenia.

Sama płyta betonowa o wysokości 0,5 m kosztuje około 30 zł, słupek 25 – 80 zł w zależności od jego wysokości, a łącznik, który obejmuje słupek, kosztuje około 20 zł.

Płot z betonu architektonicznego

Beton architektoniczny bywa wykorzystywany jak zwykły beton do odlewania płyt, z których są układane płoty.

Innym zastosowaniem betonu architektonicznego są gładkie prefabrykowane płyty ozdobne, którymi pokrywa się ogrodzenia. Płyty dekoracyjne z betonu architektonicznego można wykorzystywać także na tarasie, schodach i elewacji, dzięki czemu płot nimi obłożony może się bardzo ciekawie komponować z resztą posesji.

Cena takiego płotu zależy od szczegółów zamówienia, dlatego w celu wyceny prosimy o kontakt.

Jak zaoszczędzić

Można samodzielnie ustawić płot betonowy. Cena będzie niższa o koszty montażu.

Sposób ustawiania ogrodzenia z płyt wsuwanych w słupki opisaliśmy w artykule “Ogrodzenia betonowe – oferta, montaż i wymagania prawne“.

Natomiast okładanie ogrodzenia naszymi panelami z betonu dekoracyjnego można wykonać według dostarczanej instrukcji.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki