Płyta betonowa na powierzchnie pionowe i poziome

Płyta betonowa do różnych zastosowań
Płyta betonowa do różnych zastosowań

Płyta betonowa jest obecnie podstawą solidnego i nowoczesnego budownictwa. Jest jednocześnie wytrzymała, ale też odpowiednio obrobiona, może być elementem dekoracyjnym.

Jeszcze kilka lat temu większość osób kojarzyła płyty betonowe z drogami – niezbyt efektownymi, ale bardzo efektywnymi.

Artyści znaleźli jednak sposoby obróbki betonu, które powodują, że płyta betonowa jest eksponowana nawet lepiej, niż marmur, czy kamień, a używana w podobnych miejscach.

Jak i do czego obecnie stosuje się płyty betonowe oraz jaka jest oferta naszej firmy w tym zakresie, wyjaśniamy poniżej.

Jak powstaje płyta betonowa dekoracyjna

Zmiany w stosunku do standardowego wyrobu betonowego rozpoczynają się już w procesie produkcji betonu, gdzie stosowane są odpowiednie domieszki. Za pomocą odpowiednich urządzeń wytwarza się pożądaną liczbę porów, które określają fakturę płyty – gładką lub z “dziurami“. Dobierając zaś odpowiednie składniki, można uzyskać barwy nie tylko takie, jak odcienie szarości, ale też praktycznie dowolne inne z palety barw RAL.

Tak wykonane płyty betonowe można poddawać polerowaniu i szlifowaniu, nadając im lustrzany połysk.

Płyty te zachowują swoje właściwości fizyczne, lecz zyskują fantastyczny wygląd. Nazywamy je płytami z betonu dekoracyjnego lub architektonicznego.

Gdzie stosuje się płyty betonowe?

Dekoracyjne płyty betonowe kolor naturalnyPłyta betonowa znajduje zastosowanie nie tylko na drogach, podjazdach, czy jako element chodnika.

Obecnie modne jest wykańczanie płytami z betony dekoracyjnego powierzchni takich jak:

 • ściany pomieszczeń (także domów mieszkalnych!),
 • ścianki działowe,
 • elewacje budynków,
 • płyty pod kominki,
 • płytki schodowe (na schody wewnętrzne i zewnętrzne).

Nic tak nie oddaje zastosowań tej formy betonu, jak zdjęcia – zapraszamy więc do galerii.

Format i grubość płyt

Płyta betonowa na tarasie
Płyta betonowa na tarasie

Standardowo nasi Klienci wybierają płyty betonowe w formacie 120×60 lub 60×90 cm, ale jesteśmy pod tym względem elastyczni – możemy wykonać płyty na indywidualne zamówienie w dowolnym rozmiarze i o różnej grubości (standardowo 18 mm, czyli prawie 2 cm).

Naszym atutem jest możliwość zakrzywiania płyt betonowych, co mieliśmy okazję zaprezentować podczas realizacji studia nagrań dla Akademii Górnicz-Hutniczej w Krakowie (galeria zdjęć).

Zachęcamy do skontaktowania się w celu ustalenia wymagań Państwa projektu. Płyta betonowa zostanie do nich dostosowana w sposób idealny.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki