Płytki schodowe na zewnątrz i wewnątrz domów

Płytki schodowe
Płytki schodowe – realizacja naszej firmy

Płytki schodowe to niewielkie prostokątne płytki, które kładzie się na schody w celu ich ozdobienia, wyrównania i podwyższenia wytrzymałości.

Zgodnie z tą definicją, wybierając materiał do płytek należy mieć na uwadze estetykę i odporność na zniszczenia mechaniczne oraz na czynniki przyrody.

Wymagania te spełniają płytki schodowe z betonu, które stosuje się nie tylko jako płytki na schody zewnętrzne, idealnie komponujące się z elewacją z płyt dekoracyjnych, ale także wewnątrz domów jedno- i wielorodzinnych, gdzie mogą współgrać z płytami naściennymi.

W dziale Realizacje znajdą Państwo mnóstwo przykładów faktycznych prac wykonanych przez naszą firmę. Dla zainteresowanych, kontynuujemy natomiast tematykę płyt na schody.

Płytki schodowe z betonu

Jeśli Państwa schody są zniszczone lub jeszcze nie powstały, polecamy zastosować płytki schodowe z betonu dekoracyjnego.

Ich wytrzymałość zniesie upuszczone, ciężkie przedmioty (przez co bardzo często pękają płytki wykonane z innych materiałów, których naprawa jest kosztowna, a i tak następnie wyraźnie się różni od oryginału). Również nie trzeba się będzie przejmować, że pęknięcia powstaną np. przez kopanie piłki przez dzieci, co jest częstą zabawą przy schodach wewnątrz i na zewnątrz domu.

Płytki schodowe są także bardzo eleganckie i nowoczesne. Idealnie komponują się z tarasem wykonanym z takich samych lub podobnych płyt. Można nimi również pokryć garaż, w czym także mamy doświadczenie. Łącznie tworzy się spójną kompozycję elewacji budynku, ogrodzenia, a także powierzchni poziomych.

Charakterystyka płytek na schody

Płytki schodowe wykonujemy podobnie, jak każde inne. Możemy więc zastosować różne odcienie betonu – od jasnego, przez szary, po antracytowy. Możemy także w procesie produkcji zabarwić beton i uzyskać kolor z palety barw RAL, czyli praktycznie wykonać każdy kolor, jaki Państwo sobie zażyczą.

Także w zakresie faktury i porowatości jesteśmy elastyczni, mogąc ustalić te kryteria indywidualnie z Państwem.

Wreszcie, stopień połysku, wypolerowania betonu pozostaje do uzgodnienia.

Realizując schody z płyt betonowych warto także rozważyć zakup donic betonowych, które świetnie się z nimi komponują i nie grożą łatwym przewróceniem i stłuczeniem, jak inne doniczki umieszczane na schodach.

Serdecznie zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami!

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki