Pomysł na przedpokój – jak urządzić go praktycznie?

Pomysł na przedpokój
Pomysł na przedpokój ze ściankami z paneli betonowych naszego autorstwa

W poprzednim artykule przedstawialiśmy Państwu, jaki mamy pomysł na sypialnię – była to propozycja stworzenia stylu nowoczesnego lub starego – rustykalnego z użyciem dokładnie jednej ściany z płyt betonowych dekoracyjnych.

Dzisiaj kontynuujemy cykl inspirujących tekstów, tym razem opisując nasz pomysł na przedpokój.

Pomieszczenie to cechuje się bardzo ograniczoną funkcją – służy głównie do ubierania się i pozostawiania przez gości oraz domowników obuwia.

Z tego względu ważne jest, by przedpokój był funkcjonalny i praktyczny, a przy tym w ciekawym i eleganckim stylu.

Jak osiągnąć takie efekty? Zapraszamy do lektury.

Założenia pomysłu na przedpokój

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzi się z zewnątrz. Stanowi więc połączenie wejścia do domu – zazwyczaj schodów betonowych, płyt tarasowych lub zwykłego chodnika – z wnętrzem, które ma już charakter ciepły.

Nowoczesne projekty wnętrz zakładają więc, że w przedpokoju także znajdzie się fragment stylistycznie zbieżny z wejściem do mieszkania, czyli fragment betonu, natomiast będzie on także wzbogacony o pewne obiekty pasujące już do wnętrz, czyli drobne meble, komody i wieszaki z drewna w zazwyczaj ciemnym odcieniu.

Dobrze jest także mieć w przedpokoju lustro, które fantastycznie komponuje się z betonem, a przy tym jest bardzo praktyczne – każdy gość wchodzący do mieszkania lub domownicy je opuszczający będzie mógł sprawdzić i skorygować swój wygląd.

Czemu płyty betonowe pasują do przedpokoju?

Oprócz powyższych argumentów dochodzi także kwestia praktyczności w tym pomieszczeniu.

Przychodząc do domu często mamy na sobie buty z błotem, śnieg na kurtce, czy mokry parasol. Takie czynniki bardzo źle wpływałyby np. na drewno (zawilgocenie powoduje gnicie, odbarwienia, czy wybrzuszenia – zależnie od drzewa), ale również na farby, które mogą powieszone mokre ubrania po prostu zabarwić. Również drewniana podłoga bez solidnej impregnacji szybko zabrudzi się błotem na stałe.

Proponujemy więc użycie paneli dekoracyjnych z betonu, którym nie szkodzi błoto, śnieg lub woda. Mogą być one dodatkowo zaimpregnowane, by zwiększyć odporność. Ewentualne czyszczenie będzie zaś szybkie i wygodne.

Ponieważ trochę ciemne odcienie betonu będą tłumić światło, wszelkie zabrudzenia i kurz, których w przedpokojach nie brakuje, nie będą widoczne. Jest to bardzo praktyczne – zwłaszcza, że przy obecności lustra wychodzący lub wchodzący człowiek będzie często je zauważał – i z pewnością doceni, że to właśnie ono czasami przyciągnie jego uwagę i pozwoli na poprawę wyglądu.

Szczegółową aranżację i Twój pomysł na przedpokój możemy omówić telefonicznie – zadzwoń jeszcze dzisiaj!

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki