Panele na ścianę, którymi można się pochwalić

Panele na ścianę
Panele na ścianę naszego autorstwa

Panele na ścianę od kilku lat można wykonywać z użyciem betonu dekoracyjnego (zwanego niekiedy architektonicznym), co nadaje powierzchni wygląd nieporównywalny z jakimkolwiek wcześniej używanym materiałem.

Dlaczego te panele są tak cenione? Ze względu na ich estetykę, praktyczność oraz ciekawą cechę wyróżnienia ściany przy zachowaniu jej możliwości skupienia uwagi na jednym, centralnym punkcie.

Szerzej o tych właściwościach paneli na ścianę z płyt betonowych powiemy w dzisiejszym artykule.

Zapraszamy do lektury, a następnie obejrzenia Galerii.

Wszystkie zamieszczone w artykule zdjęcia przedstawiają nasze realizacje.

Czym wyróżniają się panele na ścianę z betonu dekoracyjnego?

Panele naścienneJak wspomnieliśmy, panele na ścianę wykonane z betonu są praktyczne – można do nich montować różne rodzaje zaczepów i uchwytów. Same także podlegają montażowi na różne sposoby – przykładowo przez kotwienie, śruby montażowe z lub bez podkładek, klej elastyczny lub specjalne szyny.

Estetykę płyt mogą Państwo zobaczyć na zdjęciach z boku artykułu.

Pragniemy jednak zwrócić Państwa uwagę także na efekt paneli na ścianie – przyciągają one uwagę jako wykończenie oryginalne.

Zazwyczaj taką rolę pełnią na ścianach obrazy, plakaty, czy wzory namalowane farbami.

W przypadku paneli typowe dla nich fugi i wyróżniające się prostokątne kształty, często wraz ze śrubami dodającymi charakteru, same w sobie wzbudzają zainteresowanie.

Jednocześnie występuje efekt, o którym wspominaliśmy na początku artykułu – przy włączeniu np. telewizora lub przyciemnieniu świateł uwaga skupiona jest całkowicie na innych elementach pokoju, zaś panele pozostają estetyczne i przyciemnione, jednak nie odciągają wzroku.

Gdy więc jest jasno i są warunki do ich podziwiania, panele betonowe wyróżniają się. Jeśli jednak przyjdzie pora wieczorna, ustępują uwagi ważniejszym elementom pokoju.

Panele stosujemy między innymi w kuchniach, łazienkach, przedpokojach i na zewnątrz budynków – na ich elewacji oraz przy garażach.

Jakie panele na ścianę wykonujemy?

Modne kolory ścianNasza oferta jest pod względem paneli betonowych bardzo bogata, bowiem jest to główny produkt naszej firmy.

Panele mogą różnić się oczywiście szerokością i długością (standardowe wymiary wynoszą: 120×60, 90×60, 60×60, 30×60, 100×50 cm), przy czym dopasowujemy je także do potrzeb i kształtu pomieszczeń Klientów. Także w zakresie grubości jesteśmy elastyczni, choć prawie wszystkie płyty wykonujemy z miarą 10 lub 20 mm.

Wspominając o elastyczności pragniemy także zwrócić uwagę na możliwość zakrzywienia paneli, co jest ofertą unikalną na skalę kraju. Rozwiązanie takie stosowaliśmy między innymi w realizacji w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Wreszcie, faktura (czyli porowatość) płyt podlega ustaleniu, a także ich kolor.

Płyty betonowe nie muszą być bowiem szare. Chociaż większość Klientów decyduje się na jego odcienie lub czerń, antracyt, bądź też odcień bielony, to potrafimy stworzyć płytę w kolorze innym z palety barw RAL.

Wykonywane płyty oczywiście montujemy. Skontaktuj się z nami dzisiaj, by omówić swoje przyszłe panele na ścianę.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

    Projekt i wykonanie

    Projektowanie grafiki