Ogrodzenia betonowe – cennik elementów i oferta

Ogrodzenia betonowe - cennik
Jedna z naszych realizacji ogrodzenia z betonu w rozsądnej cenie

Granice posesji powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Dlatego też za najlepsze uważa się ogrodzenia betonowe. Cennik w tym przypadku zawiera podział na pewne elementy:

 • właściwe płyty ogrodzenia z betonu (często układa się je piętrowo),
 • podmurówki betonowe,
 • słupki,
 • łączniki,
 • łączniki narożne,
 • zwieńczające daszki betonowe,
 • montaż,
 • barwienie.

O tym, jak buduje się płoty betonowe i jaka jest cena poszczególnych elementów, opowiemy w dzisiejszym artykule.

Ogrodzenia betonowe – cennik

Po kolei omówimy każdy z elementów, na jaki składa się ogrodzenie betonowe. Cennik ten nie jest ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego – ma charakter jedynie informacyjny. Dokładne wyceny poznają Państwo po skontaktowaniu się z nami.

Płot z betonu składa się przede wszystkim z głównego elementu, który znajduje się między słupkami. Wypełnieniem tym mogą być jednolite płyty betonowe, pręty lub kratki metalowe, płyty ażurowe z betonu (mówiąc potocznie: z dziurami), tralki betonowe. Najczęściej stosuje się płyty z betonu architektonicznego, ułożone jedna na drugiej po 2-5 sztuk. Orientacyjnie płot szeroki na 2 metry z płyt betonowych będzie kosztował od 70 do 240 zł, zależnie od wysokości (jedna płyta kosztuje około 30-50 zł i zazwyczaj ma 0,5 metra wysokości).

Płyt tych zazwyczaj nie kładzie się na ziemi, lecz na specjalnej zbrojonej podmurówce, płatnej około 30-50 zł za metr bieżący.

Płyty wkłada się do łączników, zaś w rogach działki – do łączników narożnych. Alternatywnie można do łączników wkładać słupki, a między nimi montować np. kratki metalowe, bądź też zamiast łączników stosować słupki betonowe, łączące płyty – zależy to od sposobu wykonania danego płotu. Cena tego elementu to 20-40 zł, przy czym czasami jest to już wliczone w cenę zakupu płyt betonowych.

Zwieńczeniem płotu często są daszki betonowe, które w przypadku rozmiarów pasujących na łączniki kosztują około 10-30zł za sztukę.

Wreszcie, za montaż jednego ogniwa płotu (łącznika i płyt do niego pasujących) zapłacimy zazwyczaj od 35 do 70 zł.

Barwienie natomiast odbywa się na etapie produkcji i zazwyczaj jest płatne 10 zł od płyty.

W ten sposób można oszacować, ile kosztują ogrodzenia betonowe. Cennik jest dosyć złożony, więc lepiej zamówić kompleksową usługę.

Często opłacalniejsze jest wykonanie całości prac przez jedną firmę, dlatego zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami w celu omówienia szczegółów.

Dekobeton Polska

ul. Długopolska 43
32-087 Zielonki / Kraków
woj. małopolskie Poland
NIP: 9451856794

530 885 800
biuro@dekobeton.pl
Regulamin sklepu
Polityka prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Dekobeton

  Projekt i wykonanie

  Projektowanie grafiki