Kominki – aranżacje nowoczesne z wykorzystaniem betonu

Kominki - aranżacje z betonu architektonicznego

Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Centralnym punktem nowoczesnych salonów nie są obecnie telewizory, lecz kominki. Aranżacje zmieniały się z czasem, by obecnie dojść do popularności wykończeń z kamienia i betonu.

Budując kominek, należy zwrócić uwagę na pewne względy bezpieczeństwa.

Salon z kominkiem powinien odbyć inspekcję przed oddaniem do użytku.

Podkreśliwszy te ważne aspekty, możemy przejść do właściwego tematu, jakim są kominki – aranżacje we wnętrzach, ale też w ogrodach.

Przykłady znajdą Państwo w naszej Galerii Kominków.

Kominki – aranżacje betonowe we wnętrzach

Kominek może być obudowany betonem w różnym stopniu i w różnych miejscach – począwszy od płyty pod kominkiem, przez półkę na jego froncie, aż po brzegi.

Także najbliższe otoczenie kominka dobrze jest wykonać z betonu, bowiem w przypadku wypadnięcia żarzącego się drewna nie dojdzie do zapłonu podłoża, co by mogło mieć miejsce w przypadku drewna lub barwionych farbami powierzchni.

W tym miejscu chcemy także podkreślić, że niektóre rodzaje kominków, jak ten na powyższym zdjęciu, mają charakter głównie estetyczny, a nie grzewczy. Otwarty kominek może być użyty wraz z betonem dekoracyjnym do zaprezentowania wyjątkowego stylu.

Kominki ogrodowe

Płyty z betonu na ścieżce do domu

Zdjęcie dzięki uprzejmości Architectural Concrete Interiors

Również w ogrodach można umieszczać kominki. Aranżacje w tym przypadku także są bogate – świetnie prezentuje się taras wykonany z płytek betonowych, którego zejście zwieńczają schodki betonowe.

Dalej droga może prowadzić przez położone płyty, które chronią przed błotem w przypadku deszczu – jak na obrazku obok.

Kominek w ogrodzie

Zdjęcie dzięki uprzejmości ARNOLD Masonry and Concrete (licencja)

Samo miejsce kominka proponujemy zrealizować z ławkami i stołami z betonu, by nie trzeba było każdorazowo do biesiady wynosić całości mebli, a potem – chować je.

Naturalnie najważniejszym elementem będzie sam kominek w ogrodzie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów pod względem nowoczesności, proponujemy wykonanie także stacjonarnych miejsc na elementy typowo piknikowe – zamykane grille, półki, czy nawet podłączone krany z wodą.

Tak postrzegamy obecnie nowoczesne kominki. Aranżacje tworzą spójną całość i nie tylko wyglądają dobrze, ale przede wszystkim – są funkcjonalne i praktyczne, oszczędzając czas i energię naszych Klientów na to, co ważne – odprężenie przy trzaskającym ogniu.